Šport

„Soči je bezpečné," tvrdí prezident Obama

Barack Obama
Zdroj: SITA

Ale do Ruska nepríde.

Prezident Spojených štátov amerických Barack Obama verí v bezpečné zimné olympijské hry v Soči, no zároveň varuje pred podcenením rizika. Prvý muž USA sa však nezúčastní na športovom sviatku pod piatimi kruhmi. Dva decembrové samovražedné útoky vo Volgograde znovu rozvírili debatu o teroristických hrozbách počas nadchádzajúcich ZOH. Pri spomenutých útokoch zabili 34 ľudí, minulý týždeň sa k atentátom prihlásili islamskí militanti.

"Verím, že Soči je bezpečné, ale veľké medzinárodné podujatia sa vždy spájajú s určitým rizikom. Ruskí predstavitelia si uvedomujú, čo je v hre a spolupracujú s nami. Máme dobrú predstavu o opatreniach na ochranu športovcov i fanúšikov. Ako sme však videli na maratóne v Bostone, stále hrozí riziko zo strany jednotlivcov alebo malých buniek," povedal americký prezident pre stanicu CNN.

V pondelok vyšlo na povrch varovanie britských činiteľov, podľa ktorých je pravdepodobnosť teroristického útoku pred alebo počas februárových zimných olympijských hier veľmi vysoká. V Soči bude v pohotovosti viac ako 30-tisíc policajtov a príslušníkov ruského ministerstva vnútra, ako aj agenti FBI. Pôjde o najväčšiu bezpečnostnú akciu v olympijskej histórii.

WASHINGTON/SITA - doplnené

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.