Šport

Kličko poslal Furymu vianočný darček: Sľubuje odvetu!

Netradičný pohľad na Vladimira Klička v ringu.
Netradičný pohľad na Vladimira Klička v ringu. Zdroj: TASR

Fury pripravil Kličkovi prvú prehru po 11 rokoch.

Ukrajinský boxer Vladimir Kličko v stredu vyhlásil, že sa chce s Tysonom Furym stretnúť v odvete a pokúsiť sa získať späť titul svetového šampióna. Brit v sobotňajšom nočnom súboji v Düsseldorfe zdolal favorizovaného Ukrajinca a stal sa senzačne novým majstrom sveta v ťažkej váhe vo verziách WBA, WBO, IBO a IBF.

"Ahoj, mám tu predčasný vianočný darček pre Tysona Furyho a všetkých fanúšikov boxu," uviedol na začiatku video Kličko.

A message to all fans of boxing.

Posted by Klitschko on 2. december 2015

"Krátko po prehre som bol veľmi frustrovaný, ale po pár dňoch som prišiel k záveru, že chcem súpera vyzvať ešte raz a dokázať, že viem podať lepší výkon ako som predviedol v sobotu," uviedol Kličko. "Neukázal som svoj potenciál, čo ale určite zmením v ďalšom zápase. S prehrou sa nezmierim," dodal.

Duel by sa podľa Kličkovho manažéra Bernda Bonteho mohol uskutočniť v roku 2016. Do úvahy prichádza aj štadión Wembley v Londyne. "O zápas bude obrovský záujem. Dostali sa po sobotňajšom zápase veľa otázok od fanúšikov a novinárov. Nový šampión a vyzývateľ im na ne v ringu odpovedia," povedal Bonte. Kličkov manažment bude kontaktovať Furyho promotéra Hennessy Sports, aby si dohodli miesto a dátum súboja.

Fury pripravil Kličkovi prvú prehru po 11 rokoch. Pred dlho očakávaným duelom bol outsiderom, nikdy predtým neboxoval s takým kvalitným súperom. Zarytý fanúšik futbalistov Manchestru United však sústredeným výkonom nedal obhajcovi šancu, na body vyhral u všetkých troch rozhodcov a udržal si neporazenosť aj v 25. súboji v profesionálnom ringu.

Po štvorici Bob Fitzsimmons, Lennox Lewis, Frank Bruno a David Haye sa stal piatym pästiarom z Veľkej Británie, ktorý je unifikovaným svetovým šampiónom v ťažkej váhe. Kličko utrpel prvú prehru od apríla 2004 a celkovo štvrtú v kariére.

HAMBURG/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.