Busquets si myslí, že Španielsko si zaslúžilo postup. Maročania hovoria o veľkom dni pre futbal

Busquets si myslí, že Španielsko si zaslúžilo postup. Maročania hovoria o veľkom dni pre futbal
Sergio Busquets na majstrovstvách sveta v Katare Zdroj: Profimedia.sk

Prvé veľké prekvapenie vyraďovacej časti majstrovstiev sveta v Katare prichystali Maročania. Po bezgólovej remíze v penaltovom rozstrele vyradili Španielsko. V bezprostredných reakciách po zápase pre APA a RTVS Maročania neskrývali svoju radosť. Za Španielov hovoril ich kapitán a hrajúca legenda Sergio Busquets, ktorý si myslí, že postúpiť malo Španielsko.

Sergio Busquets, kapitán Španielska: "Bolo to nesmierne ťažké, pretože Maroko skvele bránilo a nevedeli sme dať gól. Zaslúžili sme si však vyhrať, na konci predĺženia sme mali veľkú šancu so strelou do žrde. Chýbalo nám aj šťastie pri finálnych prihrávkach. Jedenástkový rozstrel bol najbrutálnejší."

Walid Regragui, tréner Maroka: "Odohrali sme neskutočný zápas, aj po taktickej stránke. Chceli nás unaviť, ale my sme nehrali iba na remízu a rozstrel, mali sme tiež svoje príležitosti. Dali sme do toho neuveriteľne veľa energie a srdca. Teraz sa dáme do poriadku a ideme ďalej."

Yassine Bounou, brankár Maroka: "Je to veľký deň pre marocký futbal. Už postup zo skupiny bol veľký úspech, teraz sa naša radosť ani nedá opísať. Nemôžem tomu uveriť. Hrali sme zodpovedne, trpezlivo a vyplatilo sa nám to. Ďakujem Bohu, že som v rozstrele pomohol tímu k postupu."

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS vo futbale 2022

Dôležité udalosti