Sedem obrov a jeden trpaslík. Mundial v Katare spoznal osem najlepších

Sedem obrov a jeden trpaslík. Mundial v Katare spoznal osem najlepších
Hráči Maroka sa tešia po výhre nad Španielskom Zdroj: Profimedia.sk

Päť európskych, dva juhoamerické a jeden africký tím sa dostali medzi elitnú osmičku na futbalových majstrovstvách sveta v Katare. Program štvrťfinále odštartuje v piatok v Al Rajáne zápasom medzi Chorvátskom a Brazíliou.

Poslednými dvomi postupujúcimi sú krajiny Maroko a Portugalsko, ktoré o svojej účasti vo štvrťfinále rozhodli v utorňajších dueloch so Španielskom, resp. so Švajčiarskom. Najmä postup Maroka cez majstrov sveta z Južnej Afriky sa môže radiť medzi najväčšie senzácie mundialu za ostatné edície. Posledný africký zástupca je najväčším prekvapením šampionátu, veď zvyšných sedem štvrťfinalistov patrilo v Katare od začiatku medzi najväčších favoritov.

Program štvrťfinále odpália piatkové duely úradujúcich vicemajstrov sveta z Chorvátska s Brazíliou a Holandska s Messiho Argentínou. V sobotu sa následne dostanú na rad aj obhajcovia titulu z Francúzska, ktorí vyzvú Anglicko v zrejme najväčšom šlágri víkendu. Zázračné Maroko vyzve Ronaldovo Portugalsko a môže sa stať prvým africkým semifinalistom v histórii majstrovstiev sveta.

Program štvrťfinále MS v Katare:

piatok 9. decembra:
16.00 Chorvátsko - Brazília (Al Raján - štadión Education City)
20.00 Holandsko - Argentína (Lusail)

sobota 10. decembra:
16.00 Maroko - Portugalsko (Dauha - štadión Al Thumama)
20.00 Francúzsko - Anglicko (Al Khor)

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS vo futbale 2022

Dôležité udalosti