Americká justícia vyšetruje ďalších 16 funkcionárov FIFA

Sídlo FIFA v Zürichu.
Zdroj: TASR/AP

Podľa informácií BBC patrí k šestnástke aj bývalý šéf brazílskeho zväzu Ricardo Teixeira.

Americká justícia vyšetruje ďalších 16 funkcionárov Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). O konkrétnych menách ministerka spravodlivosti USA Loretta Lynchová vo štvrtok večer neinformovala, uviedol portál focus.de.

Podľa informácií BBC patrí k šestnástke aj bývalý šéf brazílskeho zväzu Ricardo Teixeira, ktorý je podozrivý z podplácania a ďalších korupčných deliktov v hodnote viac ako 200 miliónov dolárov. Podľa agentúry DPA sú ďalšími podozrivými niekdajší šéf brazílskeho zväzu Marco Polo del Nero a bývalý člen exekutívy FIFA Rafael Salguero z Guatemaly.

"Vyšetrovanie v korupčnej kauze FIFA je rozsiahle a ešte sa neskončilo," zdôraznila Lynchová s tým, že obvinenia sa týkajú viacerých vysokopostavených futbalových funkcionárov, vrátane terajších i bývalých prezidentov asociácií v Strednej i Južnej Amerike.

Švajčiarske justičné orgány v súvislosti s korupčným škandálom zatkli vo štvrtok v ranných hodinách ďalšie osoby. Polícia vykonala raziu na podnet prokuratúry v USA približne o 6.00 SEČ v luxusnom hoteli vo švajčiarskom Zürichu, kde boli ubytovaní delegáti počas dvojdňového zasadnutia výkonného výboru FIFA.

Zadržaní funkcionári, medzi ktorými sú aj prezident Juhoamerickej futbalovej konfederácie (CONMEBOL) Paraguajčan Juan Angel Napout a šéf zóny CONCACAF Alfredo Hawit z Hondurasu, sú obvinení z korupčného konania a prania špinavých peňazí.

NEW YORK/ TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti