Posilní Slafkovský Slovensko na MS juniorov? Vyjadril sa generálny manažér Montrealu

Posilní Slafkovský Slovensko na MS juniorov? Vyjadril sa generálny manažér Montrealu
Sprava Juraj Slafkovský a Šimon Nemec počas tréningu reprezentácie pred zápasom proti Francúzsku na MS 2022. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Majstrovstvá sveta do 20 rokov sa blížia a fanúšikovia na Slovensku očakávajú, aká bude záverečná nominácia nášho tímu. Tréner Ivan Feneš by mohol vyskladať silný tím, ktorý by na papieri vyzeral zaujímavo.

Najočakávanejšie mená sú Juraj Slafkovský, Šimon Nemec či Filip Mešár. Trojica, ktorá bola na poslednom drafte NHL vybraná v prvom kole, čo je dôkazom toho, že sú to naozaj kvalitní hráči by bola pre našu juniorskú reprezentáciu mimoriadnym posilnením.

V prípade Šimona Nemca a Filipa Mešára je šanca na účasť na turnaji pomerne vysoká, keďže ofenzívny obranca pôsobí na farme New Jersey v Utice v AHL. Bývalý hráč Popradu si v prvej sezóne v zámorí oblieka dres Kitchener Rangers v OHL, kde je mimoriadne produktívny. V doterajšom priebehu sezóny odohral 15 zápasov a pripísal si 18 bodov.

Prečítajte si tiež:

Šanca na účasť Slafkovského stále žije

Najväčšou otázkou je či Montreal Canadiens uvoľní pre potreby reprezentácie draftovú jednotku Juraja Slafkovského. Najlepší útočník olympiády v Pekingu je pevnou súčasťou zostavy kanadského klubu, a preto je účasť Košičana na MS do 20 rokov stále otázna.

Najnovšie sa k situácii okolo Košičana vyjadril generálny manažér Montrealu Kent Hughes. Jednoznačnú odpoveď však stále nepoznáme. „Ešte sme sa o ničom nerozhodli. Povedali sme Slovenskému zväzu ľadového hokeja, že ho budeme sledovať a rozhodneme sa na poslednú chvíľu,“ uviedol Kent Hughes pre La Presse.

Počítať treba s obomi alternatívami

„Očakávame, že ostane s nami. Povedali sme SZĽH, aby boli ich plány bez neho a ak by sa niečo zmenilo, zavoláme im. Hrá dobre, je vidieť pokroky, ale to sa môže zmeniť. Tímy často neradi menia plány na poslednú chvíľu, ale viem si predstaviť, že pri hráčovi jeho kvalít by im to nevadilo,“ povedal Hughes.

Juraj Slafkovský by si účasťou na turnaji mohol zvýšiť sebavedomie, čo by pomohlo jemu aj klubu, avšak posledné slovo bude mať Montreal. Zatiaľ môže realizačný tím slovenskej juniorskej reprezentácie len dúfať a čakať či Slafkovského budú mať na turnaji k dispozícii.

Osemnásťročný útočník odohral v drese Canadiens doteraz 21 zápasov, v ktorých zaznamenal štyri góly a rovnaký počet asistencií.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti