Enrique dal pred rokom Španielom domácu úlohu. Po vypadnutí z MS sa vyjadril k svojej budúcnosti

Enrique dal pred rokom Španielom domácu úlohu. Po vypadnutí z MS sa vyjadril k svojej budúcnosti
Tréner španielskej futbalovej reprezentácie Luis Enrique. Zdroj: TASR/AP - Paul White

Španielski futbalisti vstúpili do majstrovstiev sveta v Katare vysokou výhrou 7:0 proti Kostarike, čím stúpli očakávania fanúšikov od "Furie roja". Tím kouča Luisa Enriqueho však nedokázal preniknúť medzi najlepšiu osmičku, keď nezvládol strely zo značky pokutového kopu proti Maroku.

Španielsko prehralo štyri z piatich penaltových rozstrelov na majstrovstvách sveta, čo je najviac v histórii turnaja. V súvislosti s trápením pri hernej činnosti mal Enrique na hráčov špeciálnu požiadavku.

„Pred vyše rokom som im dal domácu úlohu, aby každý z nich pred šampionátom v rámci tréningu kopol aspoň tisíc penált. Nestačí ich trénovať len v reprezentácii,“ povedal pred vyraďovacou fázou.

Prečítajte si tiež:

Nevie, aká bude budúcnosť

Po nečakanom vypadnutí majstrov sveta z roku 2010 čelil tréner reprezentácie otázke jeho zotrvania pri národnom tíme, keďže jeho súčasná zmluva sa končí.

Bývalý kouč Barcelony uviedol, že si vezme čas na premýšľanie a dodal, že je spokojný s podporou, ktorú má zo strany Španielskej futbalovej federácie. „Teraz nie je správny čas na diskusiu o mojej budúcnosti. Teraz to nikoho nezaujíma. Musím si premyslieť, čo bude najlepšie pre mňa a pre Španielsko,“ uviedol pre keepup.com.

Luis Enrique priviedol reprezentáciu do semifinále Eura 2020 a do finále Ligy národov 2020/2021, v ktorom Španielsko podľahlo Francúzsku.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti