Kompenzáciou za Katar majú byť domáce ME. Hansi Flick zostáva trénerom Nemecka

Kompenzáciou za Katar majú byť domáce ME. Hansi Flick zostáva trénerom Nemecka
Hansi Flick. Zdroj: TASR

Hansi Flick zostáva na trénerskej lavičke nemeckej futbalovej reprezentácie. Napriek tomu, že Nemecko v Katare skončilo už v skupine, 57-ročný kouč povedie „Die Mannschaft“ aj na domácich majstrovstvách Európy v roku 2024. V stredu to uviedol Nemecký futbalový zväz (DFB).

Oznámenie prišlo po tom, ako sa Flick stretol s prezidentom DFB Berndom Neuendorfom a šéfom dozornej rady nemeckej futbalovej ligy (DFL) Hansom-Joachimom Watzkem v hoteli na predmestí Frankfurtu nad Mohanom.

Prečítajte si tiež:

​"Sme presvedčení, že majstrovstvá Európy v našej krajine predstavujú veľkú príležitosť pre futbal v Nemecku. Naším cieľom je, aby sme tento turnaj premenili na športový úspech. Máme plnú dôveru v Hansiho Flicka, že túto výzvu spoločne s tímom zvládne," uviedol Neuendorf vo vyhlásení DFB.

Flick, ktorý nepochyboval o tom, že na lavičke Nationalelf zotrvá aj po neúspešnom šampionáte, uviedol: "Môj trénerský tím a ja sme optimistickí, pokiaľ ide o európsky turnaj v našej krajine. Ako tím môžeme dosiahnuť oveľa viac, ako sme ukázali v Katare. Premeškali sme tam veľkú príležitosť. Musíme sa z toho poučiť."

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS vo futbale 2022

Dôležité udalosti