Chytenie pod krk a zlomená sánka. Dvojica reprezentantov z Nitry sa pobila na florbalovom turnaji

Chytenie pod krk a zlomená sánka. Dvojica reprezentantov z Nitry sa pobila na florbalovom turnaji
Ondrej Molnár (vľavo). Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Dvojica slovenských hokejových reprezentantov Adam Sýkora a Ondrej Molnár sa pred blížiacim sa šampionátom do 20 rokov stala aktérmi nepríjemného incidentu.

Útočníci HK Nitra podľa našich informácií v stredu (7. 12.) reprezentovali Strednú športovú školu v Nitre, ktorú navštevujú, v turnaji Nitrianskeho kraja vo florbale.

V jednom zo súbojov mal Sýkoru nešetrne naraziť na mantinel protihráč, na čo mal podľa našich dvoch zdrojov historicky najmladší strelec na seniorskom svetovom šampionáte v drese Slovenska nervózne reagovať a chytiť oponenta pod krk.

Prečítajte si tiež:

​Mala nasledovať roztržka, do ktorej údajne vstúpil ďalší protihráč Sýkoru. Aby toho nebolo málo, k tejto trojici sa mal pripliecť Molnár, ktorý mal protihráča, ktorý tam prišiel po vzniku konfliktu, kolenom zasiahnuť do sánky.

Poškodený má byť podľa našich informácií študentom Gymnázia Janka Kráľa v Zlatých Moravciach, čo nám následne potvrdili aj v tejto škole.

Objavili sa informácie o zlomenej sánke na troch miestach a podaní trestného oznámenia.

„Dňa, 7. decembra 2022 v čase okolo 9.00 hod. došlo v meste Nitra, na hracej ploche florbalového ihriska Mestskej športovej haly, teda na mieste verejnosti prístupnom, k prečinu výtržníctva v súbehu s ublížením na zdraví. Polícia okolnosti tohto incidentu vyšetruje, preto nebudeme k doposiaľ zisteným skutočnostiam poskytovať žiadne bližšie informácie,“ uviedla pre TVNOVINY.sk hovorkyňa KR PZ v Nitre Renáta Čuháková.

Pravosť tohto incidentu nám v podobe príchodu sanitky na miesto potvrdili aj v spomenutej hale a taktiež v škole, ktorú obaja hráči navštevujú.

Stanovisko školy

„Na školskom turnaji majstrovstvá Nitrianskeho kraja vo florbale žiakov stredných škôl sa stala pre všetkých zúčastnených poľutovaniahodná udalosť. Zápas SŠŠ Nitra proti Gymnáziu Zlaté Moravce prebiehal v medziach pravidiel.

Deväť sekúnd pred koncom bol Adam Sýkora pri útočnej akcii hrubo faulovaný, v dôsledku čoho preletel cez mantinel a skončil na zemi. Rozhodca avizoval faul. Adam sa zdvihol a pristúpil k hráčovi, ktorý ho fauloval a ústne ho upozorňoval , že to bolo naozaj cez čiaru, lebo jemu samotnému hrozilo zranenie. Vzápätí hráči Moraviec sa zhŕkli okolo Adama. Naši hráči vrátane Ondra pribehli k nim, aby Adama bránili. Situácia sa stala neprehľadnou a prerástla do vzájomnej strkanice, ktorú organizátori do dvadsať sekúnd ukončili.

Prvý úder dostal do tváre Ondrej Molnár, má roztrhnutú peru. Ondro úder inštinktívne opätoval, na nešťastie neprimeranou silou, čím spôsobil zranenie protihráčovi. Konal neúmyselne, v zápale boja a vo vybičovanej atmosfére. Svoj skutok oľutoval a úprimne sa ospravedlnil.

Situácia našich chlapcov mrzí o to viac, že bojovali za školu.

Je nám ľúto, že sa sociálnymi sieťami šíria nepravdy, ktoré poškodzujú nielen našu školu ale i slovenský hokej.“

Oslovili sme aj samotný klub HK Nitra, čakáme na reakciu.

Sýkoru si na tohtoročnom drafte do NHL v 2. kole z celkovej 63. pozície vybral New York Rangers a počas leta sa aj zúčastnil na nováčikovskom kempe „jazdcov“. 

Molnár je zas horúcim slovenským želiezkom pre nadchádzajúci výber nováčikov do profiligy, pričom v niektorých rebríčkoch sa mu predpovedá aj prvé kolo.

Kouč slovenského výberu do 20 rokov Ivan Feneš oboch tínedžerov nominoval do kempu pred juniorskými majstrovstvami sveta v Kanade, ktoré štartujú 26. decembra.

Pozrite si aj reportáž o historickom drafte do NHL.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti