Luis Enrique po vypadnutí z MS v Katere, opúšťa reprezentačnú lavičku Španielska. Známe je meno nového kouča

Luis Enrique po vypadnutí z MS v Katere, opúšťa reprezentačnú lavičku Španielska. Známe je meno nového kouča
Bývalý tréner španielskej reprezentácie Luis Enrique. Zdroj: TASR/AP - Matthias Schrader

Tréner Luis Enrique nebude pokračovať na lavičke španielskej futbalovej reprezentácie. Španielska futbalová federácia (RFEF) vo štvrtok potvrdila, že po vyradení národného tímu v osemfinále MS v Katare nepredĺži koučovi zmluvu. Na poste ho nahradí Luis de la Fuente, doterajší kormidelník španielskej "dvadsaťjednotky".

„Prezident Luis Rubiales a športový riaditeľ Jose Francisco Molina oznámili dnes trénerovi svoje rozhodnutie," uviedla RFEF v stanovisku, z ktorého citovala agentúra AFP.

Španieli skončili na MS už v osemfinále po tom, ako ich zdolalo Maroko 3:0 po jedenástkovom rozstrele. V riadnom hracom čase i po predĺžení sa zápas skončil nerozhodne 0:0. Enrique, ktorého zmluva mala vypršať po konci šampionátu, po vypadnutí sám zvažoval svoje zotrvanie vo funkcii.

Prečítajte si tiež:

Enrique prvýkrát viedol španielsky tím od júla 2018 do júna 2019. Následne pre rodinné dôvody odišiel z funkcie, no v novembri 2019 sa do nej vrátil. Pod jeho vedením sa Španieli prebojovali na EURO 2020 až do semifinále, kde vypadli s neskorším šampiónom Talianskom rovnako po jedenástkovom rozstrele.

"La Furia Roja" začala MS v Katare suverénnym výkonom proti Kostarike (7:0), no bolo to jej jediné víťazstvo na mundiale. Následne remizovala s Nemeckom 1:1 a prehra s Japonskom 1:2 znamenala, že do vyraďovacej fázy sa prebojovala až z druhého miesta v E-skupine.

V osemfinále nedokázali Španieli dať Maroku gól z hry a ani z troch jedenástkových pokusov v záverečnom rozstrele. Už tretíkrát za sebou tak chýbali vo štvrťfinále MS.
Šesťdesiatjedenročný De la Fuente viedol v minulosti na klubovej úrovni Alaves či Bilbao. Pre španielsky zväz pracoval od roku 2013, trénoval mládežnícke výbery od 19 až do 23 rokov. Na OH v Tokiu doviedol národný tím k zisku strieborných medailí.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti