Poprad nevyplatil hráčov, hrozí mu trest

Na snímke sprava Michal Hudec (Banská Bystrica) a Matej Síkela (Poprad).
Zdroj: TASR

Predstavenstvo Pro-Hokeja napomenulo v tejto súvislosti aj HKM Zvolen.

Disciplinárny senát hokejovej Tipsport Ligy preskúma udelenie licencie pre HK Poprad, ktorý porušil podmienky jej získania za dosiaľ nevyplatené dlhy voči hráčom z uplynulého obdobia. Predstavenstvo Pro-Hokeja napomenulo v tejto súvislosti aj HKM Zvolen.

Práve menované kluby dostali podľa mediálnych zistení extraligovú licenciu nelegitímnym spôsobom. Riadiaci orgán súťaže celú záležitosť prešetruje a plánuje z nej vyvodiť dôsledky.

"Som rád, že sa predstavenstvo Pro-Hokeja neotočilo chrbtom oznamom z médií. Po svojom zasadnutí udelilo napomenutie klubu HKM Zvolen za oneskorené vyrovnanie všetkých finančných záväzkov a problémy pri priebehu udeľovania licencie," informoval šéf najvyššej súťaže Richard Lintner.


Druhým klubom s podobným, no výrazne zložitejším problémom je HK Poprad. Vedenie "kamzíkov" rieši finančné problémy pred začiatkom každej sezóny už niekoľko rokov v rade, no dosiaľ sa vždy z nelichotivej situácie dostalo. Tentoraz to však podľa Lintnerových slov nebolo v súlade s pravidlami.

"Otvorili sme konanie voči HK Poprad za porušenie podmienok v súvislosti s licenciou a posunuli sme problém na Výkonný výbor. Predstavenstvo Pro-Hokeja zároveň delegovalo disciplinárny senát, aby na svojom zasadnutí prerokoval situáciu a vyvodil z nej dôsledky. Je verejne známe, že existujú minimálne tri dlžoby zo strany vedenia popradského klubu voči hráčom," dodal Lintner.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.