Brankár Hitz za "sabotáž" musí zaplatiť obnovu trávnika

Označenie si pokutového kopu.
Zdroj: YouTube.com

Hráčom Augsburgu pomohla v Kolíne k víťazstvu.

Brankár Augsburgu Marwin Hitz, ktorý rozryl trávu okolo značky pokutového kopu počas sobotňajšieho zápasu nemeckej bundesligy na ihrisku 1. FC Kolín a postaral sa tak o súperovo pokĺznutie pri penalte, bude musieť za zničený trávnik zaplatiť. Prevádzkovateľ kolínskeho štadióna, spoločnosť KSS, mu zaň poslala účet.

Hráčom Augsburgu pomohla v Kolíne k víťazstvu 1:0 i sabotážna akcia Hitza. Švajčiarsky reprezentant čelil v 58. minúte za bezgólového stavu penalte, ktorú sa rozhodol domácemu útočníkovi Anthonymu Modestovi čo najviac sťažiť. Nepozorovane kopačkou rozryl trávnik okolo bieleho bodu, francúzsky hráč sa na ňom následne pokĺzol a Hitz jeho pokus k žrdi zneškodnil. Brankár sa neskôr za svoj čin ospravedlnil, no KSS mu aj tak poslala účet v hodnote 122,92 eura.

https://www.youtube.com/watch?v=dSiDYlhVAvo


Podľa Hansa Rüttena z KSS je na Hitzovi, či čiastku uhradí. "Nie je to o peniazoch, ale o malom treste, ktorý neuškodí. Ak sa Marwin Hitz rozhodne zaplatiť účet, sumu darujeme detskej nemocnici," uviedol Rütten podľa agentúry dpa.

KOLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.