Šport

Furyho pre jeho výroky o homosexuáloch už vyšetruje polícia

Tyson Fury sľúbil, že ak vyhrá, v ringu zaspieva. A tak aj urobil.
Tyson Fury sľúbil, že ak vyhrá, v ringu zaspieva. A tak aj urobil. Zdroj: TASR

Jeho slová taktiež pobúrili celú britskú LGBT komunitu.

Nový majster sveta v ťažkej váhe Tyson Fury čelí za svoje slová o homosexuáloch policajnému vyšetrovaniu. Britský boxer by mohol byť podľa agentúry AP obvinený z podnecovania nenávisti voči skupine osôb.

Fury sa vyjadril na tému homosexuality, ktorú prirovnal k potratom a pedofílii. Už 35-tisíc ľudí podpísalo online petíciu, ktorá požaduje odstránenie Furyho mena zo zoznamu kandidátov na zisk prestížneho ocenenia televízie BBC pre najlepšieho britského športovca roka.

Britský pästiar šokoval športový svet, keď v Düsseldorfe zdolal favorizovaného Ukrajinca Vladimira Klička a stal sa novým svetovým šampiónom v ťažkej váhe vo verziách WBA, WBO, IBO a IBF. V rozhovore pre denník Mail on Sunday si však nedal pozor na ústa a povedal: "Len tri veci treba, aby diabol zostúpil na zem. Prvá z nich je legalizovať homosexualitu, druhá legalizovať potraty a tretia legalizovať pedofíliu. Kto by si v 60-tych rokoch minulého storočia myslel, že prvé dve veci napokon budú legalizované..."

Jeho slová pobúrili celú britskú LGBT komunitu. Fury tvrdil, že denník jeho slová zle interpretoval. Mail on Sunday však zverejnil celý prepis interview i audiozáznam, ktorý usvedčuje boxera, že povedal spomínané slová.

MANCHESTER/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.