Šport

Rozhodnuté! Fury prišiel o titul, bojovať oň bude Glazkov

Tyson Fury s víťaznými opaska na archívnej snímke z 30. novembra.
Zdroj: TASR/AP

Dôvodom je chystaný duel s Kličkom. A lieta aj v ďalšom maléri, za svoje slová o homosexuáloch čelí policajnému vyšetrovaniu.

Britský boxer a nový šampión ťažkej váhy Tyson Fury prišiel necelé dva týždne po senzačnom triumfe nad Vladimirom Kličkom o jeden zo svojich titulov. Organizácia IBF mu ho odobrala kvôli tomu, že namiesto povinnej obhajoby sa zaviazal k odvete so slávnym Ukrajincom. Prednostné právo vyzvať nového majstra sveta pritom mal podľa BBC iný ukrajinský boxer Vjačeslav Glazkov.

Brit uprednostnil jednotku pred dvojkou z Ukrajiny

"Je pravdou, že sme mu odobrali majstrovský opasok IBF. Vyzývateľom bol Vjačeslav Glazkov, no namiesto toho Fury podpísal klauzulu o odvete s Vladimirom Kličkom," citovala agentúra Reuters slová predsedu IBF Lindseyho Tuckera. Titul IBF je považovaný za najmenej významný zo štyroch opaskov, ktoré Fury získal.

Fury lieta aj v ďalšom maléri, za svoje slová o homosexuáloch čelí policajnému vyšetrovaniu. Britský pästiar prirovnal homosexualitu k potratom a pedofílii. Už 35-tisíc ľudí podpísalo online petíciu, ktorá požaduje odstránenie Furyho mena zo zoznamu kandidátov na zisk prestížneho ocenenia televízie BBC pre najlepšieho britského športovca roka. Boxer by mohol byť podľa agentúry AP obvinený z podnecovania nenávisti voči skupine osôb.

Zdroj: vk.com/Vyacheslav "Czar" Glazkov/Вячеслав Глазков

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti