Federer sa rozlúčil na trénerskom poste s idolom, nahradí ho Ľjubičič

Roger Federer v 1. kole na Wimbledone.
Zdroj: TASR/AP

Pod jeho vedením v uplynulých dvoch rokoch získal 11 triumfov na turnajoch ATP, v roku 2014 sa tešil aj zo zisku Davisovho pohára.

Švajčiarsky tenista Roger Federer ukončil spoluprácu so švédskym koučom Stefanom Edbergom. V trénerskom tíme bývalej svetovej jednotky ho v budúcej sezóne nahradí Chorvát Ivan Ljubičič. Hlavným koučom Federera zostáva jeho krajan Severin Lüthi, informovala agentúra DPA.

Federer o zmenách v realizačnom tíme informoval prostredníctvom svojho facebookového konta a poďakoval Edbergovi za "dva veľmi úspešné roky". Jeho angažovanie označil za splnenie si sna, pretože Edberg bol pre neho detským idolom.

After 2 very successful years, I would like to thank Stefan Edberg, my childhood idol, for agreeing to join my team. It...

Posted by Roger Federer on 8. december 2015

"Hoci dohoda znela pôvodne iba na rok 2014, Stefan bol skvelý a súhlasil s predĺžením spolupráce o ďalší rok, čo som naozaj ocenil. Naučil ma toho veľa a jeho vplyv na moju hru pretrvá," napísal 34-ročný Federer.

Pod Edbergom zaznamenal Federer v uplynulých dvoch rokoch 11 triumfov na turnajoch ATP, v roku 2014 sa tešil aj zo zisku Davisovho pohára. Švéda nahradí v tíme ďalší bývalý špičkový hráč, 36-ročný Ljubičič.

ZÜRICH/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Tenis

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.