Košice sa vytiahli z dna na čelo tabuľky. Môže za to asi aj Čada

Tréner Košíc Rostislav Čada, vpravo jeho asistent Marcel Šimurda.
Zdroj: TASR

Ak sa vydarí prognóza, pred repreprestávkou budú na čele tabuľky.

Predohrávaný šláger 30. kola Tipsport ligy medzi HC Košice a HK Nitra priniesol zaujímavý hokej. Košičania presvedčivým víťazstvom 5:1 stiahli stratu na prvú Nitru na rozdiel dvoch bodov a na prvé miesto tabuľky sa v prípade priaznivej zhody okolností môžu dostať ešte pred Vianocami.

Pred zápasom bolo jasné, že jeden z tímov príde o príjemnú sériu víťazstiev. Nitrania cestovali na východ po siedmich víťazstvách v rade, Košičania mali ešte o jedno viac. Napokon pokračuje séria úradujúceho majstra, ktorý sa po slabšom začiatku sezóny už dostal na želané priečky. "Každá séria sa raz skončí, tá naša sa skončila v Košiciach. Ideme však ďalej, v piatok nás čaká na domácom ľade silný Zvolen, na ktorý sa musíme dobre pripraviť," poznamenal pre TASR brankár Nitry Valent.

Takmer štyritisíc divákov v Steel aréne odmenilo domácich hráčov mohutným potleskom. "Oceliari" si ho zaslúžili za predvedenú hru v obrane i útoku. Zásluhu na presvedčivom víťazstve mal brankár Tomáš Halász, ktorý zaznamenal 30 úspešných zásahov a diváci viackrát skandovali jeho meno. Návrat Košíc do popredia tabuľky teší všetkých hráčov majstra.

"Takýto úsek sezóny sme potrebovali. Stále sme pozerali na vrchné priečky tabuľky a verili sme, že sa tam dostaneme. V našom tíme každý hráč pracuje na sto percent a bola len otázka času, kedy sa tam dostaneme," poznamenal útočník Košíc Richard Lelkeš.

Zdroj: TASR

Z víťazstva, ktoré stiahlo náskok Nitry na prvej priečke na dva body, mal radosť aj tréner Košíc Rostislav Čada. Mrzieť ho však mohlo zranenie útočníka Dávida Šoltésa, ktoré môže trénerovi skomplikovať skladanie zostavy na najbližší zápas. Košičanom totiž už dlhodobo chýbajú ďalší útočníci. Krátko po návrate do Košíc sa zranil a stále absentuje Gabriel Spilar, dlhodobý trest má Adam Lapšanský a proti Nitre nehral ani Tomáš Hrnka. "Hrnka sa nezúčastní ani piatkového zápasu, no po nasledujúcej reprezentačnej prestávke by sa mal vrátiť do tréningového procesu i zostavy. Dávidovi Šoltésovi sa obnovilo zranenie ramena a momentálne nevieme určiť ako dlho bude trvať kým sa vráti do zostavy," poznamenal tréner domácich Čada.

Okrem spomínanej štvorice už pre najbližší zápas nemôže počítať ani s ďalším útočníkom Petrom Sojčíkom. Vedenie klubu sa rozhodlo vymeniť dvadsaťdeväťročného útočníka do Dukly Trenčín za obrancu Petra Mikuša. Na angažovaní obrancu vedenie klubu pracovalo už od októbrového príchodu trénera Čadu. Už po predošlom domácom zápase so Skalicou asistent trénera Marcel Šimurda pre TASR naznačil, že by mohlo dôjsť k doplneniu obranných radov. "Táto téma je stále aktuálna a pracujeme na tom," povedal vtedy Šimurda.

Košičania už do decembrovej reprezentačnej prestávky odohrajú iba jeden zápas. Ak v piatok v Banskej Bystrici natiahnu svoju víťaznú sériu na desať zápasov a Nitra prehrá doma so Zvolenom, ocitnú sa, vôbec prvýkrát v sezóne, na prvom mieste tabuľky.

KOŠICE/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti