Rozhodnuté! Benzemu vylúčili z francúzskej reprezentácie

Radosť Karima Benzemu po strelení gólu proti Arménsku v príprave na EURO 2016.
Zdroj: TASR

Údajne mal so Zenatim od Valbuenu vymáhať peniaze výmenou za to, že nezverejnia sexuálne video so šteklivými zábermi hráča

Francúzska futbalová federácia (FFF) s okamžitou platnosťou vylúčila útočníka Realu Madrid Karima Benzemu z národného tímu. Reagovala tak na jeho účasť vo vydieračskej kauze.

"Benzema nemôže byť nominovaný na žiadnu reprezentačnú akciu," uviedol vo štvrtok v Paríži prezident FFF Noël Le Graët. Ako informovala agentúra dpa, tréner "Les Bleus" Didier Deschamps rozhodnutie zväzu akceptoval.

Dvadsaťsedemročný Benzema je jedným z obvinených z konšpirácie a účasti v organizovanej zločineckej skupine v súvislosti s vydieračskou kauzou. Obvinení mali od Valbuenu vymáhať peniaze výmenou za to, že nezverejnia sexuálne video so šteklivými zábermi hráča, ktoré bolo nahraté na mobile. Benzema svoju vinu v kauze popiera.

Benzema vraj chcel Valbuenu na existenciu nahrávky upozorniť a ponúknuť mu pomoc kamaráta Karima Zenatiho, ktorý by vraj zadarmo zabezpečil, aby video zničili.

Podľa vyšetrovateľov hral Zenati v prípade kľúčovú úlohu a je takisto podozrivý. Benzema je na základe rozhodnutia parížskej jurisdikcie pod súdnym dozorom, čo pre neho znamená zákaz stretávania sa s Valbuenom i osobami obvinenými v celom prípade.

PARÍŽ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti