Kováčik prezradil mužstvá, ktoré by nechcel dostať na ME

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik.
Zdroj: TASR

Slováci pod vedením trénera Jána Kozáka budú na EURO 2016 debutantom.

Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik si do skupiny na EURO 2016 praje domácich Francúzov, vedel by si predstaviť Angličanov, ale rád by sa vyhol Španielom, Belgičanom a aj Albáncom. Povedal to v rozhovore pre Slovenský rozhlas, ktorý uverejnil oficiálny web zväzu.

Slováci pod vedením trénera Jána Kozáka budú na EURO 2016 debutantom. Ostrosledovaný žreb je na programe v sobotu 12. decembra v Paríži (18.00 SEČ). Prvý muž slovenského futbalu sa na žrebe logicky osobne zúčastní a do Paríža sa teší.

"Teším sa, pretože to čo je prvýkrát je výnimočné, má to svoje nezameniteľné čaro a verím, že to bude aj teraz," povedal Kováčik pre RTVS a o súperoch z prvého koša, ktorých nechce, uviedol: "Už som to niekoľkokrát povedal - určite nie Španielsko a Belgicko. Anglicko prešlo kvalifikáciou bez zaváhania, takže by to bolo určite zaujímavé. Ale keby som mal povedať, koho by som si želal, tak by to bolo Francúzsko. Vychádzam z toho, že oni budú musieť a my môžeme. Registrujem aj, že vo vnútri tímu nie sú úplne ideálne vzťahy, vstupujú do toho politici s tým, že kto by mal alebo nemal reprezentovať. Toto všetko môže zohrať istú úlohu."

Z druhého koša sa Kováčikovi nepozdáva Chorvátsko ani Ukrajina. "Tu sa absolútne zhodujem s trénerom Kozákom, že Chorvátsko je veľmi ťažký a pre našich fanúšikov možno nie až taký atraktívny súper a to isté sa dá povedať aj o Ukrajine. Čo sa týka Talianska, viem si predstaviť aj, že by sme zopakovali úspech z MS, ale rozhodovať bude veľa faktorov - forma hráčov, ich zdravotný stav, či budú hrávať vo svojich kluboch. Záležať bude aj na celkovej atmosfére v tíme, ktorú verím, že spoločne s trénermi a realizačným tímom sa nám podarí vytvoriť tak, aby zodpovedal významu a výnimočnosti takého podujatia, akým je záverečný turnaj ME," povedal šéf SFZ a na margo 4. koša doplnil: "Nechcel by som Albánsko. Je to nevyspytateľné mužstvo, z pohľadu nášho fanúšika nie príliš atraktívne, ktoré môže byť veľmi nebezpečné."

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.