Sersen je kapitán mladého Cígerovho výberu na Arosa Challenge

Zľava Milan Bartovič (Slovensko), brankár Ján Laco (Slovensko), Dylan Larkin (USA) a Michal Sersen (Slovensko)
Zľava Milan Bartovič (Slovensko), brankár Ján Laco (Slovensko), Dylan Larkin (USA) a Michal Sersen (Slovensko) Zdroj: TASR

Z pôvodného nominačného plánu nemohol počítať až s tromi zranenými hráčmi.

S tromi nováčikmi sa v pondelok popoludní stretla slovenská hokejová reprezentácia pred začiatkom prípravy na záverečný turnaj kalendárneho roka Arosa Challenge 2015. Tréner Zdeno Cíger privítal 23 hráčov vrátane skúseného beka Michala Sersena, ktorý bude kapitánom mladého výberu vo Švajčiarsku. Asistenčnými funkciami poveril kouč Martina Réwaya a Tomáša Marcinka.

Z pôvodného nominačného plánu nemohol Cíger počítať až s tromi zranenými hráčmi. Obrancu Jána Brejčáka s Andrejom Šťastným nahradilo nováčikovské duo Branislav Kubka z Plzne a Marcel Holovič z Piešťan, navyše tesne pred pondelňajším zrazom vypadol z kádra aj bek pražskej Sparty Michal Čajkovský. Namiesto neho povolalo vedenie reprezentácie Martina Štajnocha. Oproti Nemeckému poháru privítal Cíger v pondelok až deväť nováčikov.

"Presne toto bol náš plán, chceme vyskúšať čo najviac hráčov. Všetci dostanú príležitosť a uvidíme, či sa osvedčia," uviedol kouč na pondelňajšom zraze.

Šéf slovenskej striedačky sa v Arose bude môcť oprieť o bohaté medzinárodné skúsenosti Sersena. Obranca bratislavského Slovana pôvodne figuroval na zozname hráčov bojkotujúcich reprezentačné akcie, pozvánku na Arosa Challenge však už neodmietol. "Mišo Sersen je skúsený a bude kapitán. Maťovi Réwayovi dávame zodpovednosť asistenta, uvidíme, ako to zvládne, treba to vyskúšať. Druhým asistentom bude Tomáš Marcinko," konštatoval Cíger.

Vedenie reprezentácie zorganizovalo pred oznámením konečnej nominácie dva prípravné kempy. Najskôr sa výlučne extraligoví hráči stretli v utorok 1. decembra vo Zvolene, o týždeň absolvovali pod vedením Zdena Cígera viac ako dvojhodinový tréningový záber aj v Trenčíne.

Práve pod Čákovým hradom sa trénerom najviac pozdával Marcel Holovič a po vynútených nominačných zmenách siahol aj po ďalších dvoch nováčikoch.

"Všetko vychádza aj z nejakých štatistík, prejavu hry. Myslím, že táto možnosť je dobrá aj pre nich. Páčili sa mi oba jednodňové kempy, tam sa ukázal Holovič, keďže mal v lige dosť bodov. Teším sa z mladých chalanov aj procesu, akým to celé v súčasnosti prebieha," dodal Cíger.

 Brankársky post je na tohtosezónnych reprezentačných akciách plne obsadený výlučne extraligistami. Na Nemeckom pohári si popri Samuelovi Barošovi odkrútil "shutoutový" debut v národnom drese Michal Dzubina, teraz bude mať možnosť ukázať sa Nitran Michal Valent. V Arose bude chytať spoločne s Marcelom Melicherčíkom z majstrovských Košíc. "Teším sa, pozvánka bola pre mňa príjemným prekvapením. Nie každému sa podarí byť v reprezentácii. Budem sa snažiť si to užiť a dúfam, že to dopadne čo najlepšie," referoval pre TASR Valent. "S Marcelom sa poznám, ale ešte sme reprezentáciu nerozoberali. Myslím, že máme nejaké roky za sebou, síce nie v národnom mužstve, ale obaja budeme chcieť odchytať čo najlepší turnaj."

Bojkot stále trvá

Reprezentačného kouča zaujíma spomínaný bojkot zhruba 50-člennej skupiny čoraz menej. Sústredí sa už len na výber, ktorý má k dispozícii.

"Teším sa za chalanov, pretože niektorí začali chápať, že hokej hrať musia. Pre mňa už bojkot nemá nejaký význam, nemám ani čas nad tým špekulovať. Som rád, že máme hráčov, ktorí sa chcú ukázať. Bez toho sa nedajú podpisovať kontrakty, keď sa neukážu na takýchto akciách," dodal 46-ročný kormidelník.

Nominácia Slovenska na Arosa Challenge vo Švajčiarsku (18.-19. decembra 2015):
brankári: Marcel Melicherčík (HC Košice, 1/0), Michal Valent (HK Nitra, 0/0), Patrik Rybár (ŠHK 37 Piešťany, 0/0 - len 14.-16. december v Bratislave)
obrancovia: Martin Štajnoch (HC Dynamo Pardubice, ČR, 16/0, Peter Čerešňák (HC Steel Vítkovice, ČR, 25/1), Adam Jánošík (HC Piráti Chomutov, ČR, 18/1), Oldrich Kotvan (HC PSG Zlín, ČR, 6/0), Lukáš Kozák (HC Slovan Bratislava, KHL, 9/0), Branislav Kubka (HC Plzeň, ČR, 0/0), Michal Sersen (HC Slovan Bratislava, KHL, 86/8), Eduard Šedivý (HC Košice, 3/1)
útočníci: Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec, ČR, 18/2), Marek Bartánus (HC Košice, 12/2), Peter Cehlárik (Lulea HF, Švéd., 6/0), Rastislav Dej (HK Hradec Králové, ČR, 20/0), Michal Hlinka (Dukla Trenčín, 3/0), Marcel Holovič (ŠHK 37 Piešťany, 0/0), Andrej Kudrna (Sparta Praha, ČR, 2/0), Patrik Lušňák (HC Slovan Bratislava, KHL, 40/5), Tomáš Marcinko (HC Dynamo Pardubice, ČR, 32/1), Radovan Puliš (HKM Zvolen, 1/0), Martin Réway (Fribourg Gotteron, Švaj., 19/1), Pavol Skalický (HC Slovan Bratislava, KHL, 6/0)

Program Arosa Challenge 2015:

piatok 18. decembra
16.15 SLOVENSKO - Bielorusko
20.15 Švajčiarsko - Nórsko

sobota 19. decembra
16.15 Švajčiarsko - Slovensko/Bielorusko
20.15 SLOVENSKO/Bielorusko - Nórsko

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.