Sersen nedávno bojkotoval. Dnes je z neho kapitán reprezentácie

Michal Sersen.
Zdroj: TASR

Na turnaj do švajčiarskej Arosy už odcestuje ako kapitán slovenského výberu.

Ešte nedávno patril k asi 50-tke hokejistov, ktorí bojkotujú všetky akcie národného zväzu. Zmenil však názor a na turnaj do švajčiarskej Arosy už odcestuje ako kapitán slovenského výberu. Michal Sersen uviedol, že jeho rozhodovanie nebolo jednoduché, no verí, že si vybral správnu cestu.

Podobne ako napríklad Tomáš Maricnko ešte pred Nemeckým pohárom, aj on zmenil svoj postoj k reprezentácii. "Dlho som uvažoval nad tým, čo ďalej, pretože to nie je bežná situácia. Zvážil som pre a proti a som rád, že som sa rozhodol tak, ako som sa rozhodol. Hlavný dôvod je ten, že ma vždy bavilo reprezentovať a hrať za národný tím.

Dlho som uvažoval nad tým, čo ďalej, pretože to nie je bežná situácia. Zvážil som pre a proti a som rád, že som sa rozhodol tak, ako som sa rozhodol.

Vždy sa veľmi teším na každý zraz a na to, keď môžem nastúpiť za mužstvo," povedal na pondelňajšom zraze v Bratislave. Trénerovi Zdenovi Cígerovi tak pribudol ďalší skúsený hráč, ktorého navyše pozná dlhé roky.

"So Zdenom sa poznáme veľmi dobre. Hral som s ním a aj pod ním, keď bol tréner. Nikdy sme nemali problémy, vždy sme mali dobré vzťahy a verím, že to bude pokračovať aj ďalej," uviedol Sersen.

O tom, že do Arosy pocestuje ako kapitán, sa dozvedel až priamo na zraze pri rozhovoroch s médiami: "Zatiaľ mi tréner nič nepovedal, takže som sa to dozvedel teraz od vás. Uvidíme, ako mi to pôjde. Hlavné bude, aby mužstvo urobilo dobrý výsledok a hrali sme tak, aby sme boli všetci spokojní. To je najdôležitejšie."

Ku kapitánskemu C-éčku ho predurčuje vek a odohraté zápasy

Ku kapitánskemu C-éčku ho predurčuje vek i počet odohratých zápasov v národnom drese. Dvadsaťdeväťročný obranca Slovana Bratislava ich má na konte už 86 (8 gólov) a tak je jednoznačne najskúsenejší v súčasnom výbere trénera Zdena Cígera. Druhý v poradí Patrik Lušňák nastúpil na 40 duelov.


"Nedá sa povedať, že by som to čakal, ale pár chalanov ma podpichlo v kabíne Slovana, keď vyšla nominácia, že na základe počtu štartov by som ním mohol byť. Určite je to trošku iná situácia, ako z pohľadu radového hráča. V národnom tíme som doteraz nikdy nedostal toto privilégium. Uvidíme aké to bude, keď si oblečiem dres s C-éčkom," povedal.

Štyri dni na prípravu pred prvým zápasom

Slovenská reprezentácia sa stretla v Bratislave netradične v pondelok, na prípravu pred prvým zápasom (v piatok o 16.15 h proti Bielorusku) tak majú štyri dni. "Máme o jeden deň viac, verím, že to pomôže. Dnes si dáme len taký ľahší tréning, pretože veľa chalanov malo ešte včera zápasy. V utorok a stredu už trénujeme dvojfázovo a budeme mať čas nacvičiť si aj taktiku, či presilovky a oslabenia."

Ako kapitán chce doviesť Slovákov v Arose k čo najlepšiemu výsledku, umiestnenie na turnaji však odhadovať nechcel. "Veľa bude záležať od nášho výkonu. Nedovolím si odhadnúť konečný výsledok, ale do oboch zápasov pôjdeme s tým, že chceme vyhrať a predviesť dobrú hru," dodal.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.