Ďalšia dopingová škvrna v špičkovej cyklistike. Jedného z najlepších vrchárov sveta vyhodili z tímu

Ďalšia dopingová škvrna v špičkovej cyklistike. Jedného z najlepších vrchárov sveta vyhodili z tímu
Miguel Ángel López Zdroj: Profimedia.sk

V pondelok vydal kazašský cyklistický tím najvyššej divízie Astana Qazachstan šokujúce vyhlásenie o rozviazaní zmluvy s Miguelom Ángelom Lópezom. Kolumbijský pretekár je jedným z najlepších vrchárov sveta, medzi jeho výsledkami sú i šieste miesto a etapové víťazstvo na Tour de France, či pódiá na ďalších dvoch Grand Tours, na Gire a Vuelte.

V tomto roku skončil na výbornom štvrtom mieste na Vuelte a v budúcej sezóne sa z pozície lídra Astany chystal zaútočiť na stupne víťazov Tour de France. To sa ale nestane, jeho tím s ním rozviazal zmluvu potom čo odhalil stopy o spojení Lópeza s nechválne známym doktorom Marcosom Maynarom. Ten má na rováši distribúciu dopingu už v minulosti a tento rok bol dokonca zadržaný za pašovanie silnejších drog, informoval Eurosport.

Iba pred niekoľkými mesiacmi čelil problémom s pozitívnym nálezom a následným rozviazaním zmluvy so svojím tímom iný špičkový kolumbijský cyklista, Nairo Quintana. Tomu bol odobratý pozitívny nález na zakázanú látku tramadol priamo na júlovej Tour de France, kde skončil šiesty.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti