Kauza FIFA: Callejas a Napout cítia sa byť nevinní

Bývalý prezident Honduraskej futbalovej federácie Rafael Callejas na archívnej snímke.
Zdroj: TASR

Obaja vysokopostavení funkcionári vypovedali v utorok pred federálnym súdom v newyorskom Brooklyne.

Bývalý prezident Honduraskej futbalovej federácie Rafael Callejas a niekdajší šéf Juhoamerickej futbalovej konfederácie Juan Angel Napout, ktorých americké orgány obvinili z úplatkárstva, sa cítia byť nevinní. Obaja vysokopostavení funkcionári vypovedali v utorok pred federálnym súdom v newyorskom Brooklyne.

Callejas a Napout prišli do USA dobrovoľne, aby sa bránili voči obvineniam z korupcie v súvislosti s rozsiahlou kauzou Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Obaja mali zobrať úplatky výmenou za mediálne a vysielacie kontrakty.

Callejas bol v rokoch 1990 - 1994 prezidentom Hondurasu a neskôr sa stal šéfom tamojšieho futbalového zväzu. Podľa žaloby mal brať úplatky od spoločnosti Media World výmenou za vysielacie práva na zápasy kvalifikácie MS. Ako informovala agentúra AP, na súde nežiadal o okamžité prepustenie na kauciu. Sedemdesiatdvaročný funkcionár povedal, že nemá žiadnu zodpovednosť za obvinenia z korupcie a je pripravený sa brániť.

Zdroj: TASR

Napout zaplatil kauciu 20 miliónov amerických dolárov, vďaka čomu ho súd prepustil na slobodu. Je však pod stálym policajným dozorom. Päťdesiatsedemročný funkcionár čelí obvineniam, že mal zobrať úplatky od dvoch športových marketingových spoločností výmenou za udelenie komerčných práv na viaceré futbalové turnaje vrátane Pohára osloboditeľov.

Napout v minulosti šéfoval aj Paraguajskej futbalovej federácii, na post prezidenta CONMEBOL abdikoval minulý týždeň a suspendovali ho ako viceprezidenta FIFA.
Obaja sú medzi 41 zadržanými osobami, ktoré americkí vyšetrovatelia obvinili v rámci rozsiahlej korupčnej kauzy FIFA.

NEW YORK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.