Blatter prišiel so šokujúcou správou o Reale a Atleticu

Suspendovaný Sepp Blatter odchádza z ústredia FIFA.
Zdroj: TASR/AP

Podľa disciplinárnej komisie FIFA Katalánci preukázateľne porušili pravidlá týkajúce sa transferov a registrácií hráčov do 18 rokov

Suspendovaný prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter tvrdí, že disciplinárna komisia FIFA vyšetruje madridské kluby Real a Atletico pre podobné nezrovnalosti, aké viedli k transferovému zákazu pre FC Barcelona.

Blatter v rozhovore pre Mundo Deportivo uviedol, že disciplinárka už ukončila vyšetrovanie, no nevie, kedy zverejní svoje výsledky. Podľa suspendovaného švajčiarskeho funkcionára je aj v prípade uznania viny vysoko nepravdepodobné, že potrestá madridské kluby rovnako tvrdým spôsobom ako spravila v prípade "Barcy". Podľa disciplinárnej komisie FIFA Katalánci preukázateľne porušili pravidlá týkajúce sa transferov a registrácií hráčov do 18 rokov a dostali za to ročný zákaz uzatvárať nové kontrakty s futbalistami.

FIFA reagovala na Blatterove výroky iba stručným stanoviskom. "Nie sme v pozícii komentovať akékoľvek vyšetrovanie, pokiaľ stále prebieha," uviedla federácia.

MADRID/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti