Fabregas ospravedlňuje Mourinha

Hráči Chelsea na tréningu (zľava doprava) Gary Cahill, Cesc Fabregas, Nemanja Matič, Kurt Zouma a John Terry.
Zdroj: TASR/AP

Tvrdí, že je iba na hráčoch, aby sa vyhrabali z krízy.

Podľa stredopoliara Chelsea Cesca Fabregasa je iba na samotných hráčoch, aby sa vyhrabali zo súčasnej krízy a posunuli londýnsky klub vyššie v tabuľke po katastrofálnych výsledkoch v Premier League. Španielsky futbalista reagoval na slová trénera anglického majstra Joseho Mourinha po pondelkovej prehre 1:2 v Leicesteri, keď sa portugalský kouč vyjadril, že jeho zverenci "znehodnotili jeho fenomenálnu prácu".

"Všetci musíme priznať svoj diel zodpovednosti," citovala Fabregasa agentúra dpa. "Ak ste dobre plateným hráčom, musíte sa aj správať ako veľký futbalista. Môžete zažiť nevydarené zápasy a nevydarenú sezónu, ale musíte sa vždy správať ako profesionál. Určite lepšie, ako vidíme teraz u každého jedného hráča."

Chelsea po šestnástich kolách stráca na vedúci Leicester už 20 bodov a v tabuľke jej patrí až 16. priečka. Podľa neho už Londýnčania stratili reputáciu šampióna.

"Sebavedomie, ktoré sme nadobudli ako majstri, je dôležité, ale iba do určitého bodu. Nemôžeme už hovoriť o obhajobe titulu, no musíme sa určite zlepšiť. Nemyslím teraz na nič iné, ako na zdolanie Sunderlandu v najbližšom zápase v sobotu. Teraz nie je pre nás žiadny duel ľahký. Musíme opäť dokázať, že vieme víťaziť," tvrdí Fabregas.

LONDÝN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti