Šport

Trenčianski zápasníci neukazovali svaly, ale dobré srdce

Zápasníci rozdávali darčeky.
Zdroj: TV Markíza

V Trenčíne však nestihli rozdať všetko. Ešte pred Vianocami musia stihnúť obehať nielen ďalšie rodiny, ale aj rôzne ústavy a domovy.

Sila, česť, rešpekt a úcta. To je filozofia, ktorou sa riadia zápasníci zmiešaných bojových umení. Dnes začali predčasne roznášať darčeky pre deti zo sociálne slabších rodín. Športovci tak ukázali, že nemajú len veľké svaly, ale aj veľké srdcia. So zbierkou im pomohli aj trenčianski sudcovia.

Štyria zápasníci v pondelok (21. decembra) ráno naložili auto a vybrali sa za rodinami s malými deťmi, ktoré by bez ich pomoci nezažili tento rok bohatého Ježiška. Športovci nakúpili potraviny, oblečenie a hračky pre tých najmenších. Neskladali sa však sami.

"Boli tam niektorí sudcovia, ktorých mená nepoviem, ale veľmi pekne im za to ďakujeme, ukázali veľké srdce," spomína si hlavný tréner Vladimír Lendvay.

Športovci nepomáhali len v Trenčíne. Vybrali sa aj do susedných miest. Prevažne pomáhali mamičkám samoživitelkám so štyrmi deťmi. Pred rozdávaním darčekov šporťáci obvolali rodičov, aby vedeli čo im majú priniesť.

Športovci však nestihli rozdať všetko. Ešte pred Vianocami musia stihnúť obehať nielen ďalšie rodiny, ale aj rôzne ústavy a domovy.


TRENČIN/Michal Bujna

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.