Šport

Plaveckú legendu Iana Thorpa hospitalizovali pre psychické problémy

Britain_Ian_Thorpe-e567f0d0aa55490b9dd6946821fc9fd5.JPEG
Zdroj: SITA

K depresívnym sklonom sa priznal aj vo svojej autobiografii.

Päťnásobného olympijského víťaza z Austrálie museli v pondelok v skorých raňajších hodinách hospitalizovať na klinike špecializujúcej sa na mentálne poruchy. Podľa jeho manažéra Jamesa Erskina Thorpe už dlhodobejšie bral antidepresíva a lieky proti bolesti, ktoré mu lekári naordinovali po nedávnom zranení ramena.

Hospitalizácii predchádzal incident z nedeľňajšej noci, ktorý musela riešiť aj sydneyská polícia. Tá dostala hlásenie od nájomníkov vo štvrti Panania o podozrivom správaní sa neznámeho muža.

Zdroj: SITA

Keď muži zákona dorazili na miesto činu, našli zmäteného a dezorientovaného Thorpa, ako sa pokúša dostať do dodávky patriacej jeho susedovi. Známky alkoholu i žiadnych návykových drog uňho po následných testoch zistené neboli. "Má problémy s depresiou. Je predpoklad, že na svedomí to majú silné lieky," uviedol Erskine.


Thorpe má trvalú rezidenciu vo Švajčiarsku, ale v Sydney sa zdržiaval potom, ako u rodičov strávil vianočné sviatky. Erskine zároveň poprel, že 31-ročný plavec miešal silné lieky s alkohol. Viaceré austrálske médiá však minulý týždeň priniesli informáciu, že Thorpe má problémy s nadmernou konzumáciou alkoholu a kvôli tomu už v minulosti údajne vyhľadal odbornú pomoc.

K depresívnym sklonom sa priznal aj vo svojej autobiografii, ktorá sa na knižný trh dostala minulý rok. "Ani moja rodina či najbližší priatelia nevedeli o tom, že po veľkú časť života som zápasil s ubíjajúcou depresiou," cituje sám seba v knihe plavec s prezývkou "Torpédo".

SYDNEY/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.