Zemetrasenie v Slovane: V klube sa rozlúčili s Gorositom, Štefánikom i Peltierom

Gólová radosť futbalistov Slovana, zľava Lester Peltier, strelec gólu Róbert Vittek, Seydouba Soumah a v pozadí Erik Grendel.
Gólová radosť futbalistov Slovana, zľava Lester Peltier, strelec gólu Róbert Vittek, Seydouba Soumah a v pozadí Erik Grendel. Zdroj: TASR

Zimnú prípravu začnú belasí 7. januára už s vystuženým kádrom.

Vedenie slovenského futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava sa po jesennej časti Fortuna ligy 2015/2016 odhodlalo k viacerým zmenám v kádri. "Belasí" už ďalej nepočítajú so službami Erika Čikoša, Dávida Hudáka, Nicolasa Gorosita, Lestera Peltiera, Patrika Saba, Timoteja Záhumenského a Samuela Štefánika, ktorých klub zaradil na transferovú listinu.

Informovala o tom oficiálna webstránka osemnásobného slovenského šampióna.
Vedenie Slovana po skončení jesennej časti komplexne zhodnotilo výsledky a výkony A-mužstva a aj na základe tejto analýzy rozhodlo o prvých zmenách v kádri.

"Ako som už v minulosti viackrát spomenul, chceme vybudovať silné mužstvo, ktoré bude konkurencieschopné aj na európskej scéne. S niektorými hráčmi v našej dlhodobej stratégii nerátame a bolo by stratou času pre obe strany, aby u nás pokračovali ďalej. Slovan Bratislava preto v jarnej časti už nepočíta so službami Erika Čikoša, Dávida Hudáka, Nicolasa Gorosita, Lestera Peltiera, Patrika Saba, Timoteja Záhumenského a Samuela Štefánika. Všetci títo hráči boli zaradení na transferovú listinu. Trojici mladých hráčov Filip Ďuriš, Lukáš Gašparovič, Róbert Matejka, ktorí sú členmi širšieho kádra A-mužstva, resp. juniorky, by sme v prípade záujmu umožnili hosťovanie, aby mohli získať potrebnú hernú prax. Títo hráči majú šancu presvedčiť nás o svojich schopnostiach a môžu zabojovať o svoju budúcnosť v Slovane. Evidujeme záujem o hosťovanie brankára Martina Krnáča. Po zvážení všetkých pre a proti sa rozhodneme, či ho uvoľníme," povedal pre skslovan.com viceprezident a člen predstavenstva ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml. Podľa neho sa klub s hráčmi rozišiel v dobrom.

"Čo sa týka Erika Čikoša, nedohodli sme sa na podmienkach kontraktu. Jeho výkonnosť nebola natoľko stabilná, aby sme boli stopercentne presvedčení o jeho trvalejšej budúcnosti v Slovane. Ponúkli sme mu z nášho pohľadu primeraný kontrakt, ale naše predstavy sa nezhodovali," doplnil Kmotrík ml..

Slovan bude nakupovať

Slovan počas zimnej prestávky využije prestupový trh aj na skvalitnenie kádra. "Po odchodoch musí prísť aj posilnenie kádra. Chceme bojovať o double, na čo potrebujeme tých správnych futbalistov. Vytypovaných máme viacero hráčov, s niektorými sme vo fáze finálnych rokovaní. Už čoskoro by sa mal k mužstvu pripojiť jeden nový hráč, s ktorým sme dohodnutí na podmienkach. Od podpisu zmluvy nás delí iba lekárska prehliadka, ktorú by mal podstúpiť 7. januára. Ďalšie transfery sú v štádiu riešenia. O podmienkach rokujeme s ďalšou dvojicou futbalistov. Ich výkonnosť si ešte chceme otestovať v príprave a následne sa rozhodneme o ich prípadnom angažovaní," priblížil plány viceprezident Slovana.

Pred odchodom na dovolenky absolvovali slovanisti ešte fyzické testy. Zimnú prípravu začnú belasí 7. januára už s vystuženým kádrom. Zmien môže byť viac.

"Bol by som rád, ak by sa nám podarilo dotiahnuť do úspešného konca akvizície aspoň troch-štyroch hráčov. Vieme, kde potrebujeme mužstvo vystužiť, určite však nepôjdeme po kvantite na úkor kvality. Pre nás je dôležité predovšetkým to, aby nové posily boli pre náš tím prínosom a posunuli ho na vyššiu úroveň. Ak by sme teraz nezískali toho správneho hráča, radšej budeme hľadať dočasné riešenie formou hosťovania a budeme pripravovať kvalitné prestupy na letné obdobie," dodal Ivan Kmotrík ml.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.