Historická fotografia z Göteborgu, ktorú ste možno nevideli. Komu primrzla medaila?

Medaila majstra sveta sa prilepila k ľadu.
Zdroj: TASR

Zistili sme, komu autor zlatého gólu Peter Bondra vydlabal z ľadu skrutkovačom najcennejší kov.

Od najkrajších okamihov slovenských hokejových reprezentantov v Göteborgu už uplynulo niekoľko rokov. Dodnes sa nám nepodarilo napodobniť úspech z roku 2002. Pri spomienkach na historické prvenstvo sme v archíve natrafili na jednu veľmi zaujímavú fotografiu, ktorú ste možno doteraz nevideli.

Je na nej ako autor zlatého gólu Peter Bondra, ktorý skrutkovačom vydlabáva z ľadu medailu spoluhráča. Hokejistovi, ktorému sa medaila utrhla, však nevidno dobre do tváre. Kto si myslíte, že to bol? Pokúsili sme sa to teda vypátrať.

Moment zachytil bývalý fotograf TASR Daniel Veselský. „Vôbec si nepamätám, kto z chalanov to bol. Bol tam poriadny zmätok," opísal pre tvnoviny.sk.

O pomoc sme požiadali aj majstra sveta, terajšieho šéfa hokejovej Tipsport ligy Richarda Lintnera. Žiaľ, ani on si nepamätal, ktorí z chalanov prišiel o medailu. „Volal som Mirovi Šatanovi, Petrovi Bondrovi, Jánovi Lašákovi i Rasťovi Staňovi. Ani jeden z nich si na to nepamätal," povedal pre náš portál Lintner.

Zdroj: TASR

Na fotografiu sa pozrel aj náš športový redaktor a komentátor Daniel Očenáš, ktorý hneď vedel, kto to je. „Určite je to Peter Smrek," povedal.

Jeho jednoznačnú odpoveď nám potvrdil aj samotný hráč prostredníctvom manažér komunikácie a PR hokejového klubu MHC Martin Adriána Danaja. Majster sveta z Göteborgu Smrek už dnes nie je aktívny hráč. Venuje sa biznisu s kávou.

Zaspomínajte si v našej fotogalérii na najkrajšie okamihy z mája 2002 a pozrite si aj video.


BRATISLAVA/Zuzana Gálisová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.