Najštedrejší športovec: Nemocnici najskôr daroval 10 miliónov, teraz prekvapil choré deti opäť

subban.png

Pripravil pre nich nezabudnuteľný a najmä štedrý vianočný večierok.

Hviezda hokejového tímu Montrealu Canadiens P.K. Subban sa počas vianočných sviatkov opäť ukázal vo výbornom svetle. Potom, ako na jeseň prisľúbil detskej nemocnici v kanadskom Montreale dar vo výške 10 miliónov, sa do nemocnice vrátil. Na Vianoce chcel totižto urobiť radosť tým, ktorí počas celého roka nemajú veľa príležitostí na úsmev.

Úspešný obranca premenil átrium nemocnice na vianočnú krajinu zázrakov. Pomáhala mu pritom nadácia spoločnosti Air Canada. Deti samozrejme nič netušili. Spolu s rodičmi ich zavolali zamestnanci nemocnice, no celý večierok bol prekvapenie. Hokejista bol spolu s nadáciou a sponzormi veľkorysý. Deťom i rodičom rozdal obrovské množstvo darčekov, no jeden špeciálny si nechal na záver.

Tri dni pred akciou sa totiž v rodine Corsinovcov udiala tragédia. Pri požiari prišli o strechu nad hlavou. Akoby nestačilo, že ich syn Andy bojuje so zákernou chorobou. P.K. Subban im preto odovzdal výnimočný dar od nadácie kanadských aerolínií. Pozrite si video, ktoré je dôkazom, že tento svet ešte má zmysel a ľudskosť a dobrosrdečnosť sa z nás ešte nevytratila.

A Winter Wonderland Surprise

The secret is out! This year for the holidays I've teamed up with Air Canada to surprise patients of the Montreal Children’s Hospital! We transformed the atrium into a special Winter Wonderland! It was an epic experience. Enjoy, and Happy Holidays everyone! #PKApproved #HolidaySurprise #givingbackiscontagious

Posted by P.K. Subban on Thursday, December 24, 2015

V septembri Subban šokoval celú hokejovú i laickú verejnosť, keď sa zaviazal, že nemocnici daruje minimálne 10 miliónov dolárov. Ide o najväčší filantropický záväzok v histórii kanadského športu. Peniaze by mal splatiť v priebehu siedmich rokov. Len 26-ročný Kanaďan podpísal v roku 2014 s Montrealom osemročný kontrakt v hodnote 72 miliónov dolárov. Za práve prebiehajúcu sezónu mu na účet pribudne 7 miliónov dolárov.

MONTREAL/ tvnoviny.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Charita

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.