Je to už dva roky, čo mal "Schumi" vážnu nehodu. Ako je na tom?

Nemecký jazdec F1 Michael Schumacher sa lyžuje v lyžiarskom stredisku Madonna di Campiglio v talianskych Alpách. (archívna snímk
Nemecký jazdec F1 Michael Schumacher sa lyžuje v lyžiarskom stredisku Madonna di Campiglio v talianskych Alpách. (archívna snímka z 12. januára 2006) Zdroj: TASR

Verejnosť to nevie a ani sa to podľa právnika nedozvie, pretože nemá právo na informácie o jeho stave.

Pred dvomi rokmi 29. decembra 2013 sa zranil legendárny jazdec Michael Schumacher. Pri   medzisviatkovom lyžovaní spadol vo francúzskych Alpách na skalu a vážne si poranil hlavu.

Mesiace po nešťastí ležal v nemocnici v umelom spánku, neskôr ho v júni 2014 presunuli na rehabilitačnú kliniku a od septembra toho istého roka je v domácom liečení vo Švajčiarsku. Jeho fanúšikovia a priaznivci však dodnes nevedia ako je nemecký jazdec na tom v skutočnosti.

Jeho právnik pre mediálne záležitosti Felix Damm v rozhovore pre agentúru DPA však vyhlásil, že verejnosť nemá právo na informácie o zdravotnom stave bývalého majstra sveta formuly 1. "Chápem, že ľudia chcú vedieť, ako sa mu darí. Ale na druhej strane už nie je aktívny pretekár a má právo na svoje súkromie. Akonáhle sa začal proces rekonvalescencie v nemocnici a v domácom prostredí, už nie je povinnosťou informovať o jeho zdravotnom stave," uviedol Damm.

O Schumacherovom zdravotnom stave nie je prakticky nič známe, jeho rodina ani manažérka Sabine Kehmová neposkytujú žiadne detaily. Kehmová minulý týždeň poprela správy, že sedemnásobný šampión F1 už opäť môže chodiť a zdôraznila, že podobné špekulácie sú "nezodpovedné".


BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Michael schumacher

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.