Vyjadrenia Messiho a spoluhráčov po šialenom finále: Naším osudom bolo trpieť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hráči Argentíny vo finále katarského mundialu herne dominovali, no huževnatí Francúzi na čele s Kylianom Mbappém sa dokázali najskôr na konci riadnej hracej doby a potom aj na konci predĺženia dvakrát vrátiť do zápasu. O víťazovi napokon musel rozhodnúť penaltový rozstrel, v ktorom sa presadili juhoameričania.

Vo vyjadreniach po zápase neskrývali radosť, no zároveň priznali, že Francúzi ich donútili trpieť.

Bezprostredné hlasy aktérov po finále (zdroj TASR, the Athletic):

Lionel Messi, kapitán Argentíny: "Bol to zvláštny zápas, podobný ako ten proti Holandsku. Aj v ňom sme stratili dvojgólový náskok. Tentoraz sme boli v predĺžení opäť bližšie k víťazstvu, no napokon musel rozhodnúť rozstrel. Trofej pre majstra sveta je nádherná. Vždy som o nej sníval a dnes ju držím v rukách."

Emiliano Martinez, brankár Argentíny: "Komplikovaný zápas s mnohými zvratmi. Francúzi sa doňho dvakrát dokázali vrátiť a vyrovnať. Bol to náš osud, že sme museli trpieť, aby sme sa napokon mohli tešiť. Všetko, o čom som sníval, sa splnilo. Nemám slov. Pri rozstrele som bol pokojný, prvá chytená jedenástka mi veľmi pomohla. Toto víťazstvo patrí mojej rodine."

Enzo Fernandez, stredopoliar Argentíny: "Od začiatku turnaja sme hrali za našu krajinu a pre našich skvelých fanúšikov. Je to neskutočný pocit, že sme ich po toľkých rokoch čakania dokázali naplniť radosťou. Bola tu dnes skoro celá moja rodina, ktorej z celého srdca venujem tento titul."

Nicolas Tagliafico, obranca Argentíny: "Prvý polčas sme mali skvelý. V tom druhom sme urobili chyby, no napokon sme ich dokázali napraviť. Toto víťazstvo je pre celú Argentínu a pre všetkých našich fanúšikov."

Rodrigo De Paul, stredopoliar Argentíny: "Narodili sme sa preto, aby sme trpeli. Trpíme počas celých našich životov, no toto je niečo, čo si neskutočne užijem. Myslím, že sme spravodliví víťazi. Byť šampiónmi, po porazení úradujúcich šampiónov... Toto je radosť, ktorú nedokážem ani opísať."

Lionel Scaloni, tréner Argentíny: "Som neskutočne hrdý na tento tím. Je to celé ich. Ja sa cítim oslobodený, bol to tlak. Chcem odkázať ľuďom, aby si to užili. Toto sú historické momenty."

Prečítajte si tiež:

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme MS vo futbale 2022

Súvisiace témy

Dôležité udalosti