MS20: Toto sú mená troch najlepších Slovákov na turnaji

Brankár Adam Húska
Brankár Adam Húska Zdroj: TASR

Tréner Ernest Bokroš však po zápase so Švédmi vyzdvihol iba jedno meno.

Slovenskí hokejisti nebudú na MS hráčov do 20 rokov v Helsinkách bojovať o medaily. V sobotňajšom štvrťfinálovom dueli s vysoko favorizovanými Švédmi nestrelili ani gól a prehrali jednoznačne 0:6.

Za najlepších hráčov SR na turnaji vyhlásili po zápase brankára Adama Húsku, obrancu Christiána Jaroša a útočníka Matúša Sukeľa.

Tréner Ernest Bokroš netajil po zápase sklamanie: "Hráči k zápasu nepristúpili tak, ako sa na štvrťfinále majstrovstiev sveta patrí. Pre súpera sme boli vzhľadom k dôležitosti stretnutia až príliš ľahkou korisťou. Jediný, koho môžem po tomto zápase so Švédskom pochváliť, je brankár Adam Húska. Ten nás uchránil ešte od väčšej katastrofy. Inak nemám žiadny dôvod na hodnotenie."

Náš najlepší útočník Matúša Sukeľa videl naše výkony takto: "Vedeli sme, že Švédi majú kvalitný tím. Chceli sme vydať zo seba maximum a tento zápas vyhrať, čo sa nám, žiaľ, nepodarilo. Na šampionáte sme zahrali dobre proti ťažkým súperom a dokázali sme zvíťaziť v najdôležitejšom stretnutí proti Bielorusku, čo nás posunulo do štvrťfinále. V ňom sme chceli Švédov viac potrápiť a spôsobiť im problémy, čo sa nám nanešťastie nepodarilo."

HELSINKI/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.