Šport

Nebezpečná trať? Olympiáda ešte ani nezačala a už je niekoľko zranených

park.jpg

Nór Horgmo si zlomil kľúčnu kosť.

Fínska reprezentantka v snoubordingu Marika Enneová spadla počas utorkového tréningu slopestylu a z priestoru cieľa ju museli transportovať na nosidlách. Dvadsaťjedenročná Fínka nezvládla záverečný skok a pri páde si udrela hlavu. Svoju jazdu síce dokončila, ale v cieli potrebovala opateru lekárov.

Profil trate pre premiérovú disciplínu pod piatimi olympijskými kruhmi čelí kritike zo strany športovcov. V pondelok si počas tréningu slopestylu pri jednom z trikov zlomil kľúčnu kosť nórsky snoubordista Torstein Horgmo a prišiel o šancu na zisk niektorej z medailí.

V noci z pondelka na utorok zodpovední pracovníci pristúpili k úprave trate, čo potešilo všetkých pretekárov.

https://www.youtube.com/watch?v=KXQXgm3Moa8


S menším zranením vyviazol z tréningu aj favorit pretekov Američan Shaun White. Narazil si zápästie na ľavej ruke.

"Naháňa tak trochu strach. V každom momente si musíte strážiť rýchlosť, vzdialenosť medzi skokmi, úskalia zábradlí. Naozaj výzva," citoval dvojnásobného olympijského víťaza na U-rampe informačný systém ZOH 2014.

"Lietajúca paradajka", ako znie svetoznáma prezývka červenovlasého snoubordistu, sa zúčastní už na tretích zimných olympijských hrách. "Nebudem klamať, je to fajn pocit. Milujem všetko okolo olympijských hier - výstroj, oblečenie. Keď som bol mladý, ani som si veľmi neuvedomoval, aká je to veľká česť," pokračoval 27-ročný Kalifornčan.

Slopestyle bude mať pod piatimi kruhmi premiéru, White by ju rád využil na doplnenie svojej medailovej zbierky. Na U-rampe bude zase útočiť na zlatý hetrik. "Verím, že predvediem čo najlepšie jazdy a zvíťazím. Tréning však ukázal, že to nebude vôbec jednoduché," dodal White.

Finále v slopestyle snoubordistov je v Parku pre extrémne športy v Roza Chutore už v sobotu 8. februára, na U-rampe v utorok 11. februára.

SOČI/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.