Šport

Budaj má novú masku. V nej bude chytať v Soči

Budajov zákrok proti Eberleho strele
Zdroj: SITA

Je úplne jednoduchá, v zmysle olympijských pravidiel.

Hokejový brankár Peter Budaj už má pripravenú masku na blížiace sa olympijské hry v Soči. Tridsaťjedenročný gólman tímu NHL Montreal Canadiens si ju dal vyrobiť špeciálne na olympijský turnaj a zvolil na nej jednoduché motívy. Informácie priniesol web idnes.cz.

Zdroj: Twitter/Zdeňek Matějovský

Budaj, ktorý má na klubovej maske v Montreale zobrazené podobizne slávnych futbalistov a postavičku Neda Flandersa zo seriálu Simpsonovci, sa pri tvorbe olympijskej masky nemohol veľmi vyšantiť.

V tejto maske nastúpi brankár, ktorého v Soči môžu naši preveriť ako prvého

Olympijské pravidlá totiž zakazujú akýkoľvek nápis okrem mena štátu i akúkoľvek postavu. Slovenský brankár zvolil štátny znak a farby zo slovenskej vlajky. Maska, ktorú dekoroval švédsky maliar David Gunarsson, pôsobí elegantne a zdobia ju vyladené farby.

"Myslím, že sa mu veľmi pekne podarila. Je to jednoduchý nápad, ale v jednoduchosti je krása," poveda Budaj pre iDNES.cz. Už si uvedomuje, ako rýchlo sa olympiáda blíži. "Pomaly sa teším, ale ešte máme pred sebou pár zápasov, ktoré musíme vyhrať," dodal náhradný brankár Canadiens.

Aj v Soči by mal plniť úlohu brankárskej dvojky za Jaroslavom Halákom zo St. Louis, aj keď nie je vylúčené, že sa v skupine prestriedajú. "Momentálne neviem, ako to bude. Hlavne aby nám brankárom držalo zdravie a ďalším hráčom tiež," dodal na záver.

A takto predstavoval pred dvomi rokmi klubovú masku náš brankár.


MONTREAL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.