Šport

Hurajt končí pod piatimi kruhmi

Pavol Hurajt s bronzom z Vancouveru
Zdroj: SITA

A vraj je to aj posledná profesionálna sezóna.

Pre biatlonistu Pavla Hurajta budú zimné olympijské hry 2014 v Soči tretie a zároveň posledné v kariére. Rodák z Popradu oslávil v utorok 4. februára priamo v dejisku športového sviatku 36. narodeniny a v biatlonovom areáli Laura sa chystá na rozlúčku s veľkým svetom biatlonu.

"Toto sú moje posledné zimné olympijské hry a možno aj sezóna v kariére. Po Soči sa pravdepodobne ešte objavím na nejakých pretekoch v rámci majstrovstiev Slovenska. Chcem sa na ZOH rozlúčiť s kariérou a povedať, že som urobil všetko pre čo najlepší výsledok," povedal Pavol Hurajt.

Hurajt má byť tímový ťahúň

Bronzový medailista z Vancouveru 2010 v pretekoch s hromadným štartom na 15 km nechce predpovedať, aké budú jeho výsledky v Soči. Medzi mužmi SR by mal byť ťahúňom tímu.

"Ani pred Vancouverom som nič nevyhlasoval, nehovoril som, že získam medailu, budem do 10. miesta alebo skončím sedemdesiaty. Ani teraz nechcem hovoriť o konkrétnom umiestnení. Veľa bude záležať od podmienok. Vo všetkých štartoch sa pokúsim o čo najlepší výsledok," tvrdí člen Klubu biatlonu Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica. 

Zdroj: SITA

Na biatlonistov čakajú v Soči ťažké trate. Podľa mnohých vo svete nie sú nikde náročnejšie ako tieto olympijské. Slováci si ich otestovali už pred rokom počas pretekov Svetového pohára. Vzhľadom na polohu olympijského mesta bude zaujímavé, ako sa servismani vyrovnajú s poveternostnými podmienkami.

"Na tratiach sú náročné zjazdy i stúpania. Každé preteky budú preto veľmi ťažké, ale určite odovzdáme všetko," dodal zverenec Manfreda Geyera, ktorý sa vo Vancouveri dostal do elitnej desiatky aj v rýchlostných pretekoch na 10 km (7. miesto).


SOČI/SITA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti