Petrášova spomienka na Pelého: Najväčšia legenda, proti ktorej som hral

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bývalý československý futbalový reprezentant Ladislav Petráš považuje Pelého za najväčšiu legendu, proti ktorej hral. K ich konfrontácii došlo na svetovom šampionáte v roku 1970 v Mexiku, na ktorom slávny Brazílčan získal svoj tretí titul majstra sveta.

„Odišla najväčšia legenda, proti ktorej som mal tú česť si zahrať na majstrovstvách sveta. Pelého úmrtie je smutná správa pre celú futbalovú rodinu. Je mi to veľmi ľúto," uviedol Petráš pre TASR.

Prečítajte si tiež:

Brazília a Československo vzájomným súbojom vtedy vstúpili do šampionátu. Na štadióne v Guadalajare viedol československý tím od 11. minúty práve gólom Petráša. Napokon však prehral 1:4, keď víťazný gól v 59. minúte strelil práve Pelé.

Československý tím napokon prehral všetky tri zápasy v základnej skupine a nepostúpil do ďalšej fázy.

Brazília nestratila v skupine ani bod a suverénne si počínala aj vo vyraďovačke, keď postupne zdolala Peru, Uruguaj a vo finále Taliansko (4:1).

Pelé sa stal v Mexiku prvým a doteraz jediným hráčom histórie, ktorý získal tri tituly majstra sveta. Na turnaji strelil tri góly a vyhlásili ho za najlepšieho hráča MS. V rovnakom roku dostal aj cenu pre najlepšieho športovca planéty.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.