Šport

Bartekovej sa dostalo veľkej pocty

Dana Barteková
Zdroj: SITA

Naša olympionička ponesie pochodeň.

Olympijský oheň je už v dejisku nadchádzajúcich zimných olympijských hier. Do regiónu Soči dorazila pochodeň v stredu, do piatkového slávnostného otvorenia s ňou ešte pobeží 300 ľudí vrátane Slovenky Danky Bartekovej.

Zdroj: SITA

Oheň privítali v stredu na 70 metrovom ruskom kole v obci Lazarevskij severne od Soči, odtiaľ ho previezli vlakom do Adleru a potom do lyžiarskeho areálu v Červenej Poľane. Následne pochodeň putovala do prístavu v Soči a dostala sa jachtou na Čierne more. Vo štvrtok čaká oheň púť centrom Soči.

V deň slávnostného otvorenia pôjde trasa pochodne po nábreží

Počas záverečných dní putovania olympijského ohňa po Rusku sa pri jeho nosení vystriedajú aj prezident Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach, slovenská strelkyňa Danka Barteková, ruskí krasokorčuliari Tatiana Navková a Roman Kostomarov či tenistka Jelena Vesninová. Správu priniesol oficiálny web ZOH 2014.

Olympijský oheň priniesli do Ruska 6. októbra 2013 z Grécka, kde ho týždeň predtým zapálili v antickej Olympii. Púť štafety po ruskom území odštartovala 7. októbra, teda presne štyri mesiace pred slávnostným otvorením ZOH v Soči.

Na území najväčšej krajiny sveta štafeta s olympijským ohňom prešla po historicky najdlhšej trase po území hostiteľskej krajiny Hier - spolu 65 000 km cez 129 miest a 2 900 obcí vo všetkých 83 regiónoch Ruska. S pochodňou sa až do slávnostného otvorenia ZOH celkove vystrieda približne 14-tisíc účastníkov štafety.

SOČI/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.