Posledná fotografia s Pelém. Rodina s ním bola až do úplného konca

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Legendárny Pelé vo štvrtok podľahol ťažkej chorobe vo veku 82 rokov. Trojnásobný majster sveta zomrel v kruhu svojej rodiny.

Jeho najstaršia dcéra Kely Nascimentová vo štvrtok večer zverejnila fotografiu, na ktorej najbližší členovia rodiny držia odchádzajúcu legendu za ruky.

„Za všetko, čím sme, ďakujeme tebe. Nekonečne ťa ľúbime. Odpočívaj v pokoji," napísala v emotívnom vyznaní na Instagrame.

Rodina sa rozlúčila s legendárnym futbalistom. Zdroj: instagram/iamkelynascimento

Pelé, ktorého mnohí považujú za najlepšieho futbalistu histórie, sa už dlhšie trápil so zdravotnými problémami. Pred rokom ho začali liečiť na rakovinu hrubého čreva, v septembri 2021 podstúpil operáciu a následne začal s chemoterapiou.

Predtým mal problémy aj s chrbticou, kolenami a absolvoval niekoľko operácií pre problémy v oblasti bedier. Komplikácie mu spôsobili aj žlčové kamene.

Prečítajte si tiež:

V uplynulých dňoch sa Pelého stav zhoršil, lekári v nemocnici Alberta Einsteina v Sao Paule nedávno informovali, že Brazílčan je pod zvýšenou starostlivosťou, ktorá súvisí s dysfunkciou obličiek a srdca.

Pelého hospitalizovali už pred mesiacom po tom, ako mu diagnostikovali aj infekciu dýchacích ciest. Vo štvrtok potvrdil agentúre AP jeho úmrtie agent Joe Fraga.

Rakvu s Pelém vystavia na štadióne Santosu, pohreb bude v utorok

Poslednú možnosť rozlúčiť sa s brazílskou futbalovou legendou Pelém bude mať verejnosť v pondelok a utorok na štadióne Vila Belmiro na predmestí Sao Paola. Stánok patrí klubu FC Santos, na ktorom Pelé odštartoval svoju úspešnú kariéru.

Rakva bude vystavená v stredovom kruhu a zotrvá na mieste 24 hodín. Následne zamieri ulicami Santosu aj k bydlisku Pelého mamy Celeste, ktorá má 100 rokov, nevníma a je pripútaná k posteli. Pohreb prebehne v budove poschodového cintorínu Memorial Necrópole Ecumnica v uzavretom kruhu rodiny.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.