Legendárny Sabovčík sa vráti tam, kde začínal

Jozef Sabovčík (uvod)
Zdroj: TASR

"Jumping Joe" bude špeciálnym hosťom krasokorčuliarskych ME v Bratislave.

Týždeň pred štartom ISU ME v krasokorčuľovaní sú organizátori s priebehom príprav spokojní. Veľkolepé podujatie si vzhľadom na prílev turistov vyžiada aj niekoľko zmien oproti dennej rutine, preto pripravil organizačný výbor v spolupráci s mestom Bratislava pre návštevníkov viaceré výhody. Fanúšikovia sa budú môcť stretnúť aj s fenomenálnym Jozefom Sabovčíkom, špeciálnym hosťom šampionátu.

Napriek pohodlnému priebehu príprav museli organizátori riešiť minimálny posun časového harmonogramu. Svoju účasť na ME totiž neodriekli len ruskí obhajcovia titulu v súťaži športových dvojíc Juko Kavagutiová a Alexander Smirnov.


"To, že krasokorčuľovanie je veľmi náročný šport, nám potvrdili práve zmeny na štartových listinách. Okrem ruského páru sa na ME nezúčastní ani jedna britská dvojica, ktorá sa rozpadla pre osobné nezhody. Vzhľadom na tieto fakty neodštartuje piatkový program športových dvojíc o 13.45, ale až o 14.00 h.," uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii predseda organizačného výboru Martin Letenay. K priebehu príprav krátko dodal: "Všetko prebieha podľa našich plánov. Sme spokojní s úrovňou aj fázami prípravy."

Legendárny Jumping Joe

Na európskom podujatí, ktoré sa vráti do Bratislavy po pätnástich rokoch, nebude chýbať špeciálny hosť. Je ním legendárny "Jumping Joe", dvojnásobný majster Európy Jozef Sabovčík.

"S Jozefom sme sa dohodli, že by vystúpil na záverečnej exhibícii. Vidieť ho priamo na ľade bude pre divákov isto obrovským zážitkom," konštatoval Letenay. Práve na záver ME, 31. januára, uplynie 30 rokov od historického momentu. V ten istý deň roku 1986 skočil Sabovčík ako prvý na svete štvoritý skok na medzinárodnom ľade, niekdajší odpichnutý rittberger, dnes známy ako "toeloop".

Na osobné stretnutie so Sabovčíkom sa môžu tešiť aj fanúšikovia, počas štvrtkových súťaží s ním organizátori pripravili autogramiádu. "Pozdravujeme všetkých zo Salt Lake City. Balíme kufre a chystáme sa na ME. Celá rodina sa tešíme na Slovensko, o niekoľko dní sa uvidíme," povedal Sabovčík prostredníctvom odkazu na videu.


Zmeny sa dotknú aj Bratislavčanov

Organizácia šampionátu si vyžiada niekoľko zmien aj v oblasti každodenného života v Bratislave. Mesto sa preto v spolupráci s výborom snažilo pripraviť dostatok parkovacích miest, ale aj cestovných výhod pre návštevníkov.

"Fanúšikovia, ktorí sa v MHD preukážu vstupenkou na ME, cestujú v daný deň zadarmo. Počas šampionátu budú môcť bezplatne cestovať aj akreditovaní novinári či skupiny profesionálov. Týmto chceme podporiť snahu, aby ľudia nechali autá doma a využili MHD. V prípade, že prídu autami, chceme, aby parkovali ďalej od zimného štadióna. Mestskí aj štátni policajti ich preto budú v dostatočnej vzdialenosti od štadióne odkláňať na blízke parkoviská. Pre túto príležitosť sme v spolupráci s organizačným výborom zriadili špeciálne parkovisko za futbalovým štadiónom Pasienky," uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Krasokorčuľovanie

Dôležité udalosti