Brazília sa zastavila: Pelé sa vydal na poslednú cestu, rozlúčiť sa s ním prišlo 150-tisíc ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Približne 150.000 ľudí sa prišlo rozlúčiť s legendárnym futbalistom Pelém. Na pohrebe trojnásobného svetového šampióna sa zúčastnil aj brazílsky prezident Lula da Silva, ktorý objal Pelého syna Edinha, vdovu Marciu Aokiovú a s ďalšími príbuznými sa pomodlil pri rakve.

Súčasný brazílsky prezident si vypočul aj hanlivé slová z davu, ktorý na neho kričal: „Zlodej, patríš do väzenia.“ Brazílska vláda v súvislosti s úmrtím Pelého vyhlásila trojdňový štátny smútok.

Kritike sa nevyhol ani prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino, ktorý si v pondelok urobil selfie v blízkosti rakvy. Tá bola dvadsaťštyri hodín umiestnená na hracej ploche štadióna Urbano Caldeira v Santose, s ktorým spojil Pelé takmer celú svoju kariéru.

Prečítajte si tiež:

Brazília je krajina, ktorú rozdeľujú politici aj sociálne pomery. Pelé bol jedným z mála, kto dal všetkých dokopy.

„Pelé pomohol zjednotiť modernú Brazíliu, prelomil rasistické štandardy v spoločnosti a otvoril do nej dvere Brazílčanom čiernej pleti,“ uviedla fanúšička, ktorá prišla vzdať hold brazílskej legende.

Neskôr v utorok previezli telo zosnulého v pohrebnom sprievode cez štvrť, kde žije Pelého storočná matka, až do rodinnej hrobky na cintoríne Memorial Necropole Ecumenica.

Pelé zomrel vo veku 82 rokov vo štvrtok 29. decembra na celkové zlyhanie organizmu po boji s rakovinou hrubého čreva.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.