Šport

Kopúnek odchádza ku Kocianovi

Kamil Kopúnek
Zdroj: TASR

Nateraz na pol roka.

Futbalový stredopoliar Kamil Kopúnek sa dohodol na spolupráci s Ruchom Chorzów. S poľským tímom, ktorý vedie slovenský tréner Ján Kocian, podpísal polročnú zmluvu do konca sezóny.

Dvadsaťdeväťročný Kopúnek zostal po ukončení spolupráce so Slovanom Bratislava od augusta minulého roka bez angažmán. Chvíľu trénoval s prvým tímom Spartaka Trnava, vedenie "bílych andelov" mu však zmluvu neponúklo a poprosilo ho, aby s mužstvom ďalej netrénoval.

Po polročnej absencii zápasovej praxe tak dohrá aktuálny ročník v Chorzówe pod vedením bývalého reprezentačného kormidelníka Kociana. "Kamil má dobré remoné a zručnosti. Bol som však prekvapený, keď som sa na jednom poľskom portále dočítal, že Kamila skúšam. Hráčov ako on nemusím testovať," povedal pre internetové vydanie denníka Przeglad Sportowy Kocian.

Kopúnek rozbehol profesionálnu kariéru v Spartaku Trnava, kde pôsobil osem sezón. V roku 2010 reprezentoval Slovensko na MS v Južnej Afrike a v poslednom zápase základnej skupiny proti Taliansku strelil postupový tretí gól do osemfinále pri víťazstve 3:2. Na klubovej úrovni hrával aj v ruskom Saturne Moskovská Oblasť či v talianskom Bari.
CHORZÓW/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.