Veľký cyklistický talent po tréningu v Kolumbii skončil v nemocnici. Napadol ho vodič kamiónu

Veľký cyklistický talent po tréningu v Kolumbii skončil v nemocnici. Napadol ho vodič kamiónu
Sosa po víťazstve na pretekoch Okolo Astúrie 2022 Zdroj: Profimedia.sk

Kolumbijský cyklista Ivan Sosa skončil v nemocnici po tom, ako ho vo štvrtok napadol okoloidúci vodič kamióna. Podľa dostupných informácií útočníka už zadržala polícia.

Dvadsaťpäťročný vrchár trénoval v kolumbijských horách blízko jeho rodného mesta Fusagasuga, keď ho prepadol vodič kamióna. Podľa informácií od anonymného zdroja blízkeho Sosovi vodič vystúpil z vozidla a pažbou zbrane zaútočil na hlavu pretekára.

Na sociálnych sieťach sa taktiež objavila fotografia Sosu s viditeľnou ranou na brade a zakrvaveným dresom. Španielsky cyklistický tím Movistar, v ktorom Sosa pôsobí od roku 2022, na sociálnej sieti Twitter potvrdil, že jazdec má poranenú bradu a aktuálne sa nachádza v nemocnici.

Kolumbijský cyklista triumfoval na španielskych pretekoch z Vuelta a Burgos v rokoch 2018 a 2019. Rovnako dokázal zvíťaziť na Tour de la Provence v roku 2021 i na minuloročných malajzijských pretekoch Tour de Langkawi. Svoj očividný talent však zatiaľ nedokázal zúročiť na niektorom z najväčších pretekoch sveta. Informovala agentúra AFP.

Prečítajte si tiež:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti