Šport

Chára bude v Soči výnimočný. A nielen výškou

Šatan a Chára v roku 2012.jpg

Čaká ho špeciálna posteľ.

Organizátori XXII. zimných olympijských hier splnili naozaj elegantne požiadavku Slovenska na nadštandardne veľkú posteľ pre kapitána hokejovej reprezentácie a vlajkonosiča výpravy Zdena Cháru - pridaním mäkkej taburetky vhodnej výšky.

V apartmánovom dome v pobrežnej olympijskej dedine je všetko pripravené na piatkový popoludňajší prílet kapitána Bostonu Bruins do ruského letoviska.

Vedenie slovenskej výpravy požiadalo o dlhšiu posteľ pre Zdena Cháru v dostatočnom predstihu. Skúsený obranca bude môcť nerušene relaxovať po tréningoch či medzi jednotlivými stretnutiami.

Slováci dostali od organizátorov aj druhú "veľkú" posteľ, ktorú však nevyužíva iný hokejový bek Milan Jurčina, ale administrátor a zástupca vedúcej výpravy pre pobrežnú dedinu Boris Demeter - bývalý volejbalista.

Otec je hrdý na syna

Chára bude na otváracom ceremoniáli zimných olympijských hier ponesie našu vlaku, čo osobitým pocitom hrdosti napĺňa predovšetkým jeho otca. Zdeněk Chára je bývalý zápasník v grécko-rímskom štýle a bol trénerom slovenskej reprezentácie v tomto športe na OH v Aténach 2004.

"Ceremoniálu sa už nevie dočkať. Je veľmi nadšený, hrdý a poctený. Teším sa spolu s ním, pretože aj on je súčasť olympijskej histórie a viem, koľko to preňho znamená," uviedol na webe NHL Chára mladší. Podľa vlastných slov obranca Bostonu nie je pred slávnostným aktom nervózny, ale vzrušený. Spoluhráči doprajú svojmu kapitánovi túto poctu.

"Je to niečo, na čo nezabudne do konca života - obrovská česť niesť vlajku svojej vlasti. Ide o výnimočnú udalosť, veľmi sa teším spolu s ním," povedal jeden z ofenzívnych ťahúňov bostonského tímu Patrice Bergeron, ktorý nechýba vo výbere Kanady v Soči.

Chárovi sa skomplikovala cesta

Obranca Bostonu Bruins však musel na poslednú chvíľu meniť plány a vymýšľať alternatívnu cestu, aby dorazil včas. "Zdenovi sa situácia skomplikovala pre veľkú snehovú búrku. V Bostone napadlo asi 60 cm snehu. Chcel si zobrať let o päť hodín skôr do Londýna a tam prespať. Uvidíme, ako bude ďalej riešiť túto situáciu, ale neohrozí to jeho účasť na otváracom ceremoniáli. Bude tu v piatok okolo jednej-druhej."

SOČI, BOSTON/SITA, TASR - dopl.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.