Šport

Hokejisti spali málo, ale už makali na tréningu

Tréning hokejistov v Soči

Baranka si pochvaľuje ubytovanie.

Hokejová reprezentácia sa pred XXII. zimnými olympijskými hrami v Soči nemôže sťažovať na logistiku, pretože zo všetkých účastníkov má k svojmu športovisku najbližšie.

Apartmánový dom celej slovenskej výpravy v pobrežnej olympijskej dedine, o ktorý sa delí so športovcami z Kazachstanu, totiž delí od Ľadového paláca Boľšoj len jedna päťprúdová cesta s obmedzenou premávkou. Peší presun do šatne im trvá maximálne päť minút.

Pred popoludňajším štvrtkovým tréningom stihli slovenskí hokejisti krátky spánok, poludňajší míting a obed v obrovskej jedálni pre všetkých športovcov. "Čo sa týka jedálne, je to podobné ako vo Vancouveri. Veľký priestor a veľa jedla. Výber je bezproblémový, a keď na nič z ponuky nebudem mať chuť, tak to vyrieši fast food po ľavej strane," poznamenala defenzívna opora Avangardu Omsk.

Ivana Baranku po náročnom presune zo Slovenska potešilo, že ubytovanie tímu SR je v poriadku. "Pozeral som si na internete nejaké fotky, ale nič z toho som na izbe nenašiel - ani dvojitý záchod, ani radiátor na strope. Izby sú pekné a veľké, zatiaľ mi prekáža len to, že na izbe ešte nemám signál na bezdrôtový internet. Pri príchode som mal na podlahe stavebný prach, ale to je len detail. Okrem toho všetko super," poznamenal nekompromisný obranca, ktorý môže zážitky v Soči porovnávať s predchádzajúcou olympijskou skúsenosťou z kanadského Vancouveru.

"V Kanade to bolo úplne iné. Okrem jedálne som videl zatiaľ len obchod s olympijskými predmetmi, ale skoro nič tam nemali. V Kanade to pred štyrmi rokmi bolo o niečom inom," myslí si Ivan Baranka. Priamymi susedmi Slovákov sú v olympijskej dedine športovci z Kanady. "Ak by sme sa s nimi stretli na turnaji, mohli by sme sa trochu hecovať z balkónov. Najlepšie by bolo nastúpiť proti nim až vo finále, ale tam je ďaleká cesta," poznamenal skúsený obranca.

Dojem robí veľa

Zrejme však platí pravidlo prvého dojmu a ten bol zväčša veľmi dobrý z izieb na hoteli, z obedového menu i z dejiska ich olympijského záujmu: " Je to tu fajn, ľad je dobrý, je tu pekný štadión a vôbec celé prostredie," vyznal sa po odchode z ľadu brankár Ján Laco.

Nesťažoval sa ani na netradičné ponocovanie: "Nebolo to až také náročné, prišli sme síce nadránom, ale pospali sme si a po obede sme mali ešte chvíľu voľna."

Marcel Hossa hneď na prvom tréningu absolvoval plnú záťaž. A to je pre trénerov dobrá správa o hráčovi, s ktorým sa od začiatku pevne počítalo do základnej zostavy a ktorý sa ale v januári zranil. "Neviem to vyjadriť percentuálne, ale koleno držalo, teraz idem do posilňovne," konštatoval po odchode z ľadu. Na nohe má ortézu, ale tvrdí: "Na prvý zápas budem určite v poriadku."

To je samozrejme tiež skvelá správa pre jeho brata Mariána Hossu, bezpochyby najväčší útočný tromf v slovenskom reprezentačnom výbere. Na jeho príchod i ďalších spoza mora sa teší útočník Peter Ölvecký: "Máme vynikajúcich hráčov. Chalani, ktorí prídu z NHL, budú určite veľkými posilami. Dúfam, že aj Majo Gáborík sa dá zdravotne do poriadku. Verím, že vytvoríme dobrú partiu a že fanúšikov doma nesklameme a že Slovensko bude opäť žiť hokejom."

SOČI/SITA, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.