Šport

Matiaškovi ostal v rukách Čierny Peter

Miroslav Matiaško.jpg

A tak pôjde na otvárací ceremoniál.

Čierny Peter v súvislosti s nomináciou na víkendové rýchlostné preteky biatlonistov na zimných olympijských hrách v Soči zostal v rukách Miroslava Matiaška a Terézie Poliakovou.

Na sobotňajší mužský šprint na 10 km nastúpi kvarteto Pavol Hurajt, Matej Kazár, Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš, o deň neskôr na 7,5 km trati sa predstavia Anastasia Kuzminová, Jana Gereková, Paulína Fialková a Martina Chrapánová.


Miroslav Matiaško na svojich tretích zimných olympijských hrách prvýkrát nenastúpi na rýchlostné preteky, v ktorých v Turíne 2006 skončil 51. a o štyri roky neskôr bol vo Vancouveri 76. Keďže šprint je v olympijskom programe vždy počas úvodného víkendu, 31-ročný rodák z Handlovej sa nikdy nezúčastnil na otváracom ceremoniáli. Tentoraz sa však nedostal do nominácie a v piatok si môže pozrieť slávnosť priamo z plochy štadióna Fišt.

"Keďže nejdem preteky, objavil sa priestor na prvú účasť na otvorení. Ešte som na ňom nikdy nebol, takže sa teším. Doteraz som ho sledoval prostredníctvom obrazovky. Som však pretekár a radšej by som súťažil. Otvorenie neberiem ako náhradu za preteky, ktorým by som dal radšej prednosť," povedal Matiaško, ktorý si chce urobiť v piatok večer na ceremoniáli spomienkové fotografie a najmä zažiť atmosféru. 

Na výber je niekoľko kuchýň

Biatlonisti sú ubytovaní vo vytrvalostnej olympijskej dedine, na svoje športovisko to majú pešo pár metrov. S podmienkami, ktoré našli pod Červenou Poľanou v nadmorskej výške 1400 m, sú spokojní. Chutí im aj strava. Jedáleň majú k dispozícii počas celého dňa.

"Máme na výber rôzne kuchyne - taliansku, európsku, ázijskú. Človek si môže vybrať z množstva jedál, polievky mi chutia ako doma," hovorí Miroslav Matiaško, ktorý sa už s kolegami z družstva aklimatizoval aj na nadmorskú výšku. Prvé tri dni absolvovali pokojnejší program, aby si zvykli na iné podmienky ako v iných biatlonových strediskách.

Biatlonistov neprekáža ani fakt, že sú ubytovaní v dedine iba s bežcami na lyžiach a zástupcovia iných športov sú na iných miestach. "Máme tu pokoj. Keď chceme, môžeme vybehnúť aj do ďalších dvoch dedín. Žijeme si tu ako jedna veľká rodina," doplnil Miroslav Matiaško.

SOČI/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.