Šport

Gáboríka nahradí Radivojevič, Višňovského nechcú pustiť

Branko Radivojevič
Zdroj: sovsport.ru

Potvrdil to tréner Vůjtek.

Útočníka Columbusu Blue Jackets Mariána Gáboríka nahradí v olympijskom výbere Slovenska Branko Radivojevič zo Slovana Bratislava, informoval v piatok na oficiálnom webe Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH). Tréner SR Vladimír Vůjtek tak musel urobiť po výmene obrancov Dominika Graňáka a Michala Sersena za Milana Jurčinu s Reném Vydareným ďalšiu zmenu vynútenú zranením.

Zdroj: sovsport.ru
"Marián povedal, že je extrémne sklamaný. Pre nás to rovnako nie je ľahké, keďže ide z pohľadu našej koncepcie o jedného z kľúčových hráčov. Jeho zdravotný stav však nie je taký, aby mohol nastúpiť, čo nás veľmi mrzí. Na Gáboríkovo miesto napíšeme Branka Radivojeviča, ktorý odohral vo výbornej forme majstrovstvá sveta v rokoch 2012 aj 2013. Je to hráč, ktorý zapadá do našej koncepcie," povedal tréner slovenského tímu na adresu 33-ročného útočníka.

V Slovak pointe na železničnej stanici Adler v Soči sa v piatok 7. februára o 14.00 h miestneho času (11.00 SEČ) stretnú akreditovaní novinári s kapitánom hokejovej reprezentácie Slovenska a vlajkonosičom Zdenom Chárom.

Višňovský nebude v Soči štartovať, tvrdí denník Newsday

Vedenie New Yorku Islanders nepovolí slovenskému hokejistovi Ľubomírovi Višňovskému štartovať na ZOH v Soči. Informoval o tom zámorský denník Newsday.

Tridsaťsedemročný ofezívny bek utrpel v októbri otras mozgu po zákroku Rileyho Nasha z Caroliny a do súťažného kolotoča sa vrátil až koncom januára. V NHL stihol síce odohrať päť zápasov, jeho zamestnávateľ aj napriek tomu s jeho štartom na olympiáde nie je stotožnený. Generálny manažér Garth Snow to potvrdil pre Newsday. "Necítime, že by bolo správne ho pustiť," uviedol.


SOČI, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.