Šport

Ach tá strava! Rusi sa vyhovárajú na Američanov

grécky jogurt
Zdroj: Profimedia.sk

Jogurty nie sú súčasťou raňajkového menu.

Nórsky zjazdár Aksel Lund Svindal má takmer dva metre a sto kíl, ale na raňajky si dáva takmer výlučne jogurty. Po príchode do horskej olympijskej dediny pre zjazdárov na ZOH v Soči však zostal prekvapený, keď jogurty chýbali v ponuke raňajkového menu.

"Žiadny jogurt? Dávam si prírodný jogurt a müsli každé ráno, bez toho sa mi nemôže začať deň," posťažoval sa Svindal pre AP. Jeden z najväčších favoritov nedeľňajšieho zjazdu dodal, že bude ťažké sa s tým vyrovnať. Jednou z možností je zájsť si kúpiť jogurty do niektorého z bufetov, resp. samoobslužných reštaurácií. Na druhej strane, čo sa týka bývania, 31-ročný Nór prejavil spokojnosť. "Na izbe som s krajanom Kjetilom Jansrudom presne ako pred štyrmi rokmi vo Vancouveri. Máme dve izby a spoločnú kúpeľňu," podotkol. 

Zdroj: Profimedia.sk


Svindal rád prehodí pár slov aj s kolegami z iných športov. V dedine stretáva najmä snoubordistov a akroatických lyžiarov. "Je to zábavné konečne vidieť aj niekoho iného ako tie isté tváre z alpského lyžovania. My alpskí lyžiari sme ako jedna trieda vo veľkej škole, ktorá sa nachádza na olympijských hrách," uzavrel Svindal. 

Jogurty pre Američanov trčia v New Yorku

Keby bol zjazdár Aksel Lund Svindal Američanom, poznal by odpoveď na svoju otázku, prečo v ponuke raňajkového menu v horskej olympijskej dedine na ZOH v Soči chýbajú jogurty. 

Zdroj: SITA

Newyorská firma Chobani má ako sponzor amerických olympionikov pripravených 5 000 gréckych jogurtov, ale tie trčia v chladničkách v sklade, pretože od ruských úradov nedostali povolenie na dovoz.

Podľa Rusov nastala chyba na americkej strane, pretože ministerstvo poľnohospodárstva USA nedodržalo administratívnu procedúru a nepriložilo certifikát pre spotrebný tovar tohto druhu. Hovorkyňa rezortu tvrdí, že situáciu riešia a jogurty by mali letecky prepraviť do Soči.

Či sa však Američania podelia o obľúbený mliečny výrobok s inými výpravami, je otázne.

ČERVENÁ POĽANA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.