Šport

Vieme, ako bude vyzerať otvárací ceremoniál olympiády

Olympijský oheň - ilustračná snímka
Zdroj: Profimedia.sk

Olympijský oheň zapália fakľou, ktorá bola vo vesmíre.

Úderom 20. 14 h (17.14. h SEČ) sa začne otvárací ceremoniál 22. zimných olympijských hier v Soči na štadióne Fišt. Oranizátori sú stále skúpi na slovo, ale čo-to už prezradili.

Scénarista ceremoniálu Konstantin Ernst na dnešnej tlačovej konferencii povedal, že v programe vystúpi 3 000 účinkujúcich a pomáhať bude 2 000 dobrovoľníkov. Pre ceremoniál ušili šesťtisíc kostýmov a dekorácie vážia asi 4,8 tony. Na záver bude ohňostroj, na ktorý požijú 3 500 kusov pyrotechniky, informuje stránka interfax.ru

Program bude trvať 160 minút a bude rozdelený na 18 častí. Bude to historický exkurz do dejín Ruska. Nebude chýbať nevoľníctvo, revolúcia v roku 1917, ale aj komunizmus.

Ruskú štátnu hymnu zaspieva operná diva Anna Netrebko, vystúpi aj najznámejšie duo tATu. Dievčatá zaspievajú svoj najväčší hit Nás nedogoňať (originálny názov "Нас не догонят")
a organizátori veria, že sa stane hitom v Soči pre všetkých športovcov i návštevníkov.

 

Ide o zaujímavú voľbu organizátorov, pretože Lena Katinová a Julia Volkovová v rámci imidžu predstierajú lesbický vzťah. Ako je známe, ruská vláda minulý rok prijala kontroverzný zákon o zákaze otvorenej propagácie homosexuality. A aby nebolo kontroverzie málo, tATu zaspievajú skladbu o dvoch spolužiačkách, ktoré sú do seba zamilované.  Organizátori uviedli, že pieseň "Not Gonna Get Us" je jednou z mála, ktorú poznajú aj zahraniční fanúšikovia hudby.

Ernst dodal, že na rozdiel od londýnskeho otváracieho ceremoniálu nevystúpia žiadni speváci populárnej hudby, ale po celý večer bude sprevádzať klasická hudba so symfonickým orchestrom.

Na slávnosť potvrdili účasť lídri zo 60 krajín, čo by mal byť rekord v histórii olympijských hier.

SOČI/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.