Molčan si na Australian Open verí aj proti Wawrinkovi: Už nehrá tak, ako pred rokmi

Molčan si na Australian Open verí aj proti Wawrinkovi: Už nehrá tak, ako pred rokmi
Alex Molčan. Zdroj: TASR

Slovenský tenista Alex Molčan nastúpi v prvom kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne proti Švajčiarovi Stanovi Wawrinkovi - melbournskému šampiónovi z roku 2014.

Molčan vlani pri debute na Australian Open postúpil do 2. kola dvojhry. So skúseným 37-ročným Wawrinkom, ktorý má vo svojej zbierke tri grandslamové tituly, sa vo vzájomnom zápase ešte nestretol.

Prečítajte si tiež:

​"Teším sa na ten zápas. Wawrinka je tenista, ktorý už Australian Open vyhral. Má veľké skúsenosti, to je jasné, ale nehrá tak ako pár rokov dozadu. Samozrejme, že takého hráča sa podceniť nedá, ale verím, že ho môžem zdolať Musím podať veľmi kvalitný a takticky dobre nastavený výkon," uviedol pre TASR najlepší slovenský singlista.

Najvyššie nasadený Španiel Rafael Nadal odštartuje cestu za obhajobou titulu duelom s Britom Jackom Draperom. S deväťnásobným víťazom Srbom Novakom Djokovičom sa môže stretnúť až vo finále, keďže obaja sú na opačnej strane pavúka.

Djokovič sa vracia na Australian Open po dvoch rokoch, vlani ho z krajiny deportovali v dôsledku pravidiel ohľadom koronavírusu. Srb nebol proti ochoreniu zaočkovaný a vakcínu dlhodobo odmieta.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Tenis

Dôležité udalosti