Otvorili výstavu so Schumacherovými pretekárskymi i osobnými vecami

Untitled-3.jpg

Michael sa podľa posledných informácií stále lieči doma vo Švajčiarsku.

Špičkového pretekára Michaela Schumachera v decembri 2013 zastavila nešťastná nehoda na lyžiach, pri ktorej utrpel ťažké zranenie hlavy. Bol v kóme, neskôr v umelom spánku, z ktorého ho prebudili a posledné informácie hovoria o tom, že sa lieči doma vo Švajčiarsku. Viac o jeho stave nikto nič nevie, jeho rodina o tom nehovorí.

Teraz otvorili v nemeckom Marburgu výstavu na jeho počesť, ktorá mapuje Schumiho úspechy. Vystavujú sa monoposty, na ktorých jazdil, ale aj osobné veci. Ako píše formulaspy.com, bude otvorená dva roky. Každá sekcia je venovaná inej téme, Michael ako tímový hráč, vývojár, svetový šampión alebo extrémny športovec. Zlatým klincom majú byť exkluzívne exponáty z jeho súkromnej zbierky.

Na otvorenie prišla aj šampiónová manželka Corinha s deťmi a manažérka Sabine Kehmová. Tá sa vyjadrila, že pri takýchto príležitostiach im Michael veľmi chýba, ale to, čo sa stalo, sa už vrátiť nedá. Tak ako jej vyjadrenie, aj celá výstava pôsobia, akoby sa s Michaelom už lúčili. Veríme, že nie a že sa pretekár F1 zotavuje.

MARBURG/al

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Výstava

Dôležité udalosti